Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
27,2949
EURO
28,8062
ALTIN
1.662,33
BIST
8.259,31

PROF. DR. ARICA: “MASKELERİ TERK ETTİK ANCAK AŞILARI İHMAL ETMEYELİM”

PROF. DR. ARICA: “MASKELERİ TERK ETTİK ANCAK AŞILARI İHMAL ETMEYELİM”
4 Mart 2022 08:34
551
A+
A-

Sağlık Bakanlığının açık havada maske takma zorunluluğunu değerlendiren Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi kurucu dekanı Prof.Dr. Vefik Arıca, bu kararın yerinde olduğunu ancak aşı konusunda gerekli hassasiyetin sürdürmesi gerektiğini belirtti.
Yapılan bilimsel araştırmalarda covidden ölümleri önlemledeki etkisini ortaya çıkardığını ifade eden Prof. Dr.Arıca, bu durumun göz ardı edilmemesini istedi.
Vatandaşların maske takmaktan yorulduklarını belirten Prof. Dr.Arıca “ İki yılı aşkın bir süreden beri vatandaşlarımız maske takmaktan yoruldu. Omicron varyantının hafif seyretmesini de göz önünde bulundurularak, açık havada maske takma zorunluluğunun kaldırılmasını yerinde bir karar olarak değerlendiriyorum.Ancak bu karar bizleri özellikle aşı konusunda rehavete sürüklemesin. Yapılan bilimsel araştırmalar gerçeği açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Aşılama covidden ölümleri 65 yaş ve üzeri kişilerde 2 doz aşılama da yüzde 92.3, doz aşılama da yüzde 99 oranında önlüyor. 50-64 yaş grubunda 2 doz aşılama da yüzde 95, 3 dozda da yine yüzde 99 oranında azaltıyor. Bu nedenle herkesin 2 doz ve hatırlatma aşılarını ihmal etmemeleri gerekiyor. “ Dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.