Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
EURO
ALTIN
BIST

PROF DR ARICA RİSKLİ YERLERDE ÇİFT MASKE TAKMALI

PROF DR ARICA RİSKLİ YERLERDE ÇİFT MASKE TAKMALI
18 Ocak 2021 10:53 | Son Güncellenme: 18 Ocak 2021 11:24
258
A+
A-

Pandemi ile mücadele bütün dünyada devam ederken, bilim adamları da insanları uyarıcı mahiyette açıklamalar yapıyorlar.
Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. . Vefik Arıca riskli yerlerde çift maske takmanın virüsten koruma açısından daha yararlı olacağını söyledi.
Açık havada ve tenha yerlerde cerrahi maskenin yeterli olduğunu belirten Prof. .Dr. Arıca ”Ancak hastane gibi kalabalık ve riskli yerlerde tek maske yerine çift maske takmak bizi ve karşıdakini daha yüksek derecede koruyabilir. Bu nedenle kendimizi daha iyi korumak için böyle riskli yerlerde çift maske takmak önemli. Riskli ve kalabalık olmayan durumlarda cerrahi maske ile bir bez maske takılabilir. Cerrahi maske üzerine bez maske kullanılması halinde en az N95 maskeler kadar yani %95 oranında koruma sağlayabilir. Covid-19 aşısı olduktan sonra maske takmanın dahada önemli bir hale geldiğini ifade eden Prof Dr Vefik ARICA, 2021 yılı bitmeden Pandemiyi bitirmek zorundayız.” Dedi.

ETİKETLER: , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.