Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
27,2949
EURO
28,8062
ALTIN
1.662,33
BIST
8.259,31

PROF. DR. VURAL HALKIMIZDAN COVİD KONUSUNDA DUYARLILIK BEKLİYORUZ

PROF. DR. VURAL HALKIMIZDAN COVİD KONUSUNDA DUYARLILIK BEKLİYORUZ
3 Nisan 2021 13:53 | Son Güncellenme: 3 Nisan 2021 13:54
283
A+
A-

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Baştabibi Prof. Dr. Selahattin Vural, covid-19 ün sağlığı tehdit etmeye devam ettiğini ifade ederek bundan kurtulmanın tek yolu kurallara uymaktan geçtiğini söyledi.

Bu konuda devletimizin yoğun çaba harcadığını belirten Prof.Dr,Vural  “Covit-19 salgını maalesef 1 seneden fazla bütün dünyayı çok rahatsız etti. Gerçekten ülkemizi ve insanlarımızı şehrimizi tehdit etmektedir. Bu konuda da devletimiz yoğun çalışmalar yapmaktadır. Yerel birimlerimiz de gerekli hassasiyeti göstermektedir. Fakat Siirt ilimizde Türkiye’nin göstermiş olduğu hassasiyetten çok daha fazla hassasiyet gösterildiğinden dolayı Türkiye ortalamasından çok daha iyiyiz. Halkımızda gerçekten o kadar dikkatli davrandı ki, biz Türkiye’de en az Corona hastasının olduğu il haline geldik ve bununla da gurur duyduk. Ve ilimizi de olumlu yönde Türkiye’y1e tanıtmış olduk.

Fakat son dönemlerde bütün dünyada , ülkemizde ve şehrimizde olduğu gibi bu hastalık yayılmaya başladı. Ama yine de Siirt en iyilerinden bir tanesidir. Her ne kadar sarıya geçmişsek de gene ilk birkaç ilin içinde olumlu yerde bulunmaktayız . Fakat bu arada belki de çok uzun bir süre devam eden bu hastalığın vermiş olduğu sıkıcılıktan dolayı serbest bırakıldığında vatandaşların biraz rehavete kapıldığını gözlemlenmektedir. Bu nedenle rakamlarda hem İngiltere mutasyonunun hakim olması nedeniyle ve halkımızın rehavete kapılmasından ve halkın sosyalleşmesinden dolayı vakaların arttığını gözlemliyoruz. Bu konuda fırsat buldukça halkımızı uyarıyoruz .  Sayın valimizin de yoğun mesaisi ile başta sağlık müdürümüz olmak üzere Siirt il sağlık örgütünün de    çabası ile bunun hakkından geleceğiz. “ dedi.

Şuanda mavi iller kategorisinde olduğumuzu ve duruma göre hasta sayımız ve yoğun bakım ünitemiz de biraz artışlar olmaktadır  Diyen Prof.Dr.Vural, şöyle dedi  “ Ama kontrol edilemeyecek düzeyde değildir . Şu anda yoğun bakım yataklarımızı da arttırdık. Hazırlıklarımızı yaptık. Her şey bizim elimizde onun için lütfen Siirt halkını daha dikkatli ve daha özenli olmaya davet ediyorum.  Bu konuda da sürekli olarak mesajlar alıyoruz. Biz şuanda çok kötü durumda değiliz . Tabi vakaların artması bizi de üzmektedir. Aramızdan ayrılacak her bir can bizim yakınımız akrabamız dostumuz ve vatandaşımızdır.  Sağlık örgütü de çok büyük bir yorgunluk yaşamaktadır. Gerçekten bir daha böyle bir yorgunluğu çekmeye gücümüz kalmamıştır. Onun için vatandaşlarımızdan ricamız  çok dikkatli olsun hem kendilerini ve bizleri de düşünsünler. “

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.