Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SAĞLIKTA HER TÜRLÜ ŞİDDETTE KARŞIYIZ!

Sağlık sektöründe şiddet olayları

Sağlık sektöründe şiddet olayları bitmek bilmiyor. Siirt Devlet Hastanesi Acil Servisinde Hemşire olarak görev yapan Ümit Terzi de hasta yakınlarının sözlü şiddetine maruz kaldı.

Hastanelere gelen her birey  hasta psikolojisinden dolayı önceliğin kendisinde olmasını ister. Tüm personelin de onların etrafında kenetlenmesini isterler. Acil servisleri poliklinik hizmetlerine dönüştürmek başlı başına büyük bir hata olduğunu söylemek isteriz. Aile hekimlikleri bu tür vakaların acil servislere başvurmadan çözülebileceği yerlerdendir.

İnsanlar (hastalar) kendi sorumluklarını bilmedikleri için sağlık personellerine yönelik sistem ve şiddet olayları artmaktadır. Gerçek acil hastalara müdehale konusunda öz veri ile çalışmak isteyen sağlık personellerinin engellenmesini doğru bulmuyoruz.

Bugün adı Ümit Terzi olur yarın ise adı  başka bir personel olur. Şehrinize, şehrimize hizmet vermek için ülkemizin farklı bölgelerinden gelen değerli sağlık emekçilerine yöneltilen şiddet eğilimlerinin son bulmasını temenni ediyoruz.

Seni Gidi Kopyacı :)))