ref: refs/heads/v3.0
Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
28,9069
EURO
31,4515
ALTIN
1.940,92
BIST
8.026,27

SAĞLIKTA HER TÜRLÜ ŞİDDETTE KARŞIYIZ!

SAĞLIKTA HER TÜRLÜ ŞİDDETTE KARŞIYIZ!
2 Ocak 2020 00:00
2.002
A+
A-

Sağlık sektöründe şiddet olayları bitmek bilmiyor. Siirt Devlet Hastanesi Acil Servisinde Hemşire olarak görev yapan Ümit Terzi de hasta yakınlarının sözlü şiddetine maruz kaldı.

Hastanelere gelen her birey  hasta psikolojisinden dolayı önceliğin kendisinde olmasını ister. Tüm personelin de onların etrafında kenetlenmesini isterler. Acil servisleri poliklinik hizmetlerine dönüştürmek başlı başına büyük bir hata olduğunu söylemek isteriz. Aile hekimlikleri bu tür vakaların acil servislere başvurmadan çözülebileceği yerlerdendir.

İnsanlar (hastalar) kendi sorumluklarını bilmedikleri için sağlık personellerine yönelik sistem ve şiddet olayları artmaktadır. Gerçek acil hastalara müdehale konusunda öz veri ile çalışmak isteyen sağlık personellerinin engellenmesini doğru bulmuyoruz.

Bugün adı Ümit Terzi olur yarın ise adı  başka bir personel olur. Şehrinize, şehrimize hizmet vermek için ülkemizin farklı bölgelerinden gelen değerli sağlık emekçilerine yöneltilen şiddet eğilimlerinin son bulmasını temenni ediyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.