Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şehit İbrahim Bilgen, Mavi Marmara Saldırısının 14. Yıldönümünde Anıldı

Katil İsrail devletinin insanlık dışı cinayetlerinden birisi olan Mavi Marmara saldırısında şehit düşen hemşerimiz İbrahim Bilgen anıldı.

Katil İsrail devletinin insanlık

Şehit düşüşünün 14 yıldönümünde İbrahim Hakkı Anadolu kız İmam Hatip Lisesinde düzenlenen etkinlikte Mavi Marmara saldırısı çeşitli yönleri ile ele alındı.
Hüseyin Bulum hocanın Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlikte konuşan İHH Siirt Şube Başkanı Faruk Süzgün İsrail’in katliamlarını kınadı.
Süzgün, “Bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz şehadetleri mübarek olsun diyoruz gazilerimize de şehitlik mertebesi vermesini yüce Mevla’dan niyaz ediyoruz bizleri de onların ecriden nasiplendirmesini temenni ediyoruz .
Bu sene de özgürlük filosu girişimiz oldu tüm hazırlıklar tamamlandı 25.000 ton yardım malzemesi gemilere yüklendi yardım gönüllüsü aktivistler yola çıkmak için tüm hazırlıklarnı yaptılar ama son anda Filipinler özel bölgesi olan banksamoro nun İsrail baskısı sonucu bayrağını geri çekmesi sonucunda maalesef filomuz yola çıkamadı ama girişimleriz halen devam ediyor.
İnşallah bu yardım malzemelerini Gazzeli kardeşlerimize ulaştıracağız .
Bugün içinde bulunduğumuz zillet en büyük müsebbibi müsebbibi Gazze Çayır Çayır yanarken İsrail rejiminin üzerine kabus olamayan İslam ülkelerinin idarecileridir . Rabbimiz bize Siyonistleri yerle ihsan edecek iradeyi vermeyi nasip etsin.” Dedi.
Çeşitli tiyatral gösterileri ve müzik dinletisinin gerçekleştirildiği gece de Erzurum’dan gelen Mavi Marmara gazisi Canip Tunçta bir konuşma yaptı.

  

Seni Gidi Kopyacı :)))