Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SİİRT 6’NCI TIP KURULTAYINDA TEMSİL EDİLDİ

Siirt 6’ncı Türk Tıp

Siirt 6’ncı Türk Tıp Kurultayında temsil edildi.Kurultaya davet edilen Siirt Üniversitesi Tıp  Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Vefik Arıca, iki gün süren kurultay boyunca diğer ülkelerden gelen tıp insanları ile bilgi paylaşımında bulundu. Tıp alanındaki akademik çalışmalarla bu çalışmaların sonuçları, koruyucu hekimlik, teşhis ve tedavi yöntemleri gibi konular da kurultayda ele alınan diğer konular arasında yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde düzenlenen kurultayın açılış konuşmalarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Sağlık Bakanı  Fahrettin Koca ve Kazakistan Sağlık Bakanı tarafından yapıldı.Sağlık Bakanı Koca sağlık alanında Ar-Ge çalışmalarına daha fazla ödenek ayrılacağını ve ülkemizin bu alanda atılım yapmasının sağlanacağını belirtti.Bakan Koca, bu alandaki önemli projelerden biri olan GENOM projesinin genişletilerek 29 ekim tarihi itibariyle yürürlüğe girdiğinin müjdesini verdi.

Prof.Dr.Arıca geçtiğimiz Cumhuriyet Bayramında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın verdiği kabul törenine de davet edilmiş ve bu kabule katılmıştı.

siirt-tıp-dünyasi-temsil-edildi-siirt-haber-habersiirt-siirthaberleri-yenisiirt-googlenews-siirtnews-siirt-news-haberenson-enson-haberleri-yenisiirt-siirthaberlerienson

Seni Gidi Kopyacı :)))