YeniSiirt.com: Siirt'in en kapsamlı haber sitesi.Siirt Son dakika haberleri ve en güncel gelişmeler Yenisiirt.com'da.
DOLAR
20,7911
EURO
22,4406
ALTIN
1.309,16
BIST
4.997,62

SİİRT 6’NCI TIP KURULTAYINDA TEMSİL EDİLDİ

SİİRT 6’NCI TIP KURULTAYINDA TEMSİL EDİLDİ
A+
A-

Siirt 6’ncı Türk Tıp Kurultayında temsil edildi.Kurultaya davet edilen Siirt Üniversitesi Tıp  Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Vefik Arıca, iki gün süren kurultay boyunca diğer ülkelerden gelen tıp insanları ile bilgi paylaşımında bulundu. Tıp alanındaki akademik çalışmalarla bu çalışmaların sonuçları, koruyucu hekimlik, teşhis ve tedavi yöntemleri gibi konular da kurultayda ele alınan diğer konular arasında yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde düzenlenen kurultayın açılış konuşmalarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Sağlık Bakanı  Fahrettin Koca ve Kazakistan Sağlık Bakanı tarafından yapıldı.Sağlık Bakanı Koca sağlık alanında Ar-Ge çalışmalarına daha fazla ödenek ayrılacağını ve ülkemizin bu alanda atılım yapmasının sağlanacağını belirtti.Bakan Koca, bu alandaki önemli projelerden biri olan GENOM projesinin genişletilerek 29 ekim tarihi itibariyle yürürlüğe girdiğinin müjdesini verdi.

Prof.Dr.Arıca geçtiğimiz Cumhuriyet Bayramında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın verdiği kabul törenine de davet edilmiş ve bu kabule katılmıştı.

siirt-tıp-dünyasi-temsil-edildi-siirt-haber-habersiirt-siirthaberleri-yenisiirt-googlenews-siirtnews-siirt-news-haberenson-enson-haberleri-yenisiirt-siirthaberlerienson

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.