enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpsiirt haberlerisiirtsondakikasiirthaberartıyeni siirt haberlerisiuzemobs siirthaberler siirtsiirt ankara uçakçerkezköy nöbetçi eczaneson dakika haberler siirt
DOLAR
13,5814
EURO
15,2923
ALTIN
794,72
BIST
1.951,17

Siirt Baro Başkanı Nizam Dilek İstifa Etti

Siirt Baro Başkanı Nizam Dilek İstifa Etti

Geçtiğimiz hafta Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye Barolar Birliği genel kurulunda yapılan seçimler sonucu bu birliğin yönetim kurulu üyeliğine seçilen Siirt Baro Başkanı Av. Nizam Dilek baro başkanlığından istifa etti. Av Dilek, istifasının ardından bir veda mesajı yayınladı. 2016 yılından beri bu görevi yürüttüğünü ifade eden Av.Dilek yasal açıdan her iki görevi yürütmesine olanak bulunmadığı için istifa ettiğini belirten Av .Dilek kendisine destek veren herkese teşekkür etti ve helallik istedi.
Av .Dilek’ in mesajı şöyle; Kıymetli Meslektaşlarım, Basınımızın Güzide Temsilcileri, Çok Değerli Hemşehrilerim; Türkiye Barolar Birliğinin 36. Olağan Genel Kurulunda, TBB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiş bulunmaktayım. Türkiye Barolar Birliği Meslek Kuralları Yönetmeliğinin 48. Maddesi uyarınca Baro Başkanlığı ile Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu üyeliğinin birlikte yürütülmesi durumuna yasal olanak bulunmadığından, mesleğe ve mesleğin geleceğine daha büyük katkı sunmak adına 09.10.2016 tarihinden bu yana yürütmekte olduğum Siirt Barosu Başkanlığı görevimden 13.12.2021 tarihi itibariyle istifa etmiş bulunmaktayım. Baro Başkanlığı sürecimde birlikte, onurla yol arkadaşlığı yaptığım, baroya, mesleğe en büyük katkıyı sunmamıza ve Siirt Barosunun yıllardır en büyük ihtiyacı olan Hizmet Binasının meslektaşlarımızın ve hemşerilerimizin kullanımına kazandırılmasına vesile olan tüm Yönetim Kurulu üyesi Arkadaşlarıma, Disiplin ve Denetleme Kurullarımızın Üyelerine, TBB Üst Kurul Delegelerine, Tüm Meslektaşlarıma ve baro çalışanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim. Siirt Barosu Başkanlığı görev sürecimde yakın çalışma fırsatı bulduğum ve baro başkanlığımız ile sürekli eşgüdüm içerisinde bulunan Valilerimize, Cumhuriyet Başsavcılarımıza, Adalet Komisyonu Başkanlarımıza, Ağır Ceza Mahkemesi ve İdare Mahkemesi Başkanlarına, tüm Hakim ve Savcılara, Belediye Başkanlarına,Kaymakamlarımıza, Siyasi Parti Başkanlarına, Adliyemizin Değerli Çalışanlarına, Kurum Müdürlerine ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Temsilcilerine, çok değerli Hemşehrilerimize kıymetli destekleri için ayrı ayrı teşekkür ederim. Kıymetli Meslektaşlarım, Basınımızın Güzide Temsilcileri, Çok Değerli Hemşehrilerim; Avukatlık mesleğine daha büyük değer katmak ve mesleğimizi onurla sürdürmek adına verdiğimiz mücadeleye bundan sonra Türkiye Barolar Birliği Yönetim kurulu üyesi olarak devam edeceğim. Bilmenizi isterim ki Ankara’da TBB görev sürem boyunca bir kardeşiniz olarak bir telefon kadar yakınınızda olmaya, sizlere hizmet etmeye devam edeceğim. Bu vesileyle Baro Başkanlığı dönemlerimde istemeden de olsa kırdığım herkesten özür diler, haklarını helal etmelerini beklerim. Benim var ise hakkım herkese helaldir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.