Siirt Barosu Başkanı Av. Alptekin: “Hukuki Sorun Yaşayan Herkesin Yanındayız, Yalnız Değilsiniz!”

Siirt Barosu Başkanı Av. Alptekin: “Hukuki Sorun Yaşayan Herkesin Yanındayız, Yalnız Değilsiniz!”
25 Ocak 2024 20:03
42
A+
A-

Siirt Barosu Başkanı Av. Muhammed Alptekin, baro olarak kadın, çocuk ve engelli bireyler başta olmak üzere hukuki sorun yaşayan ve bu alanda desteğe ihtiyaç duyan her vatandaşın yanında yer aldıklarını belirtilerek “yalnız değilsiniz “ diye seslendi. Av. Alptekin Kanal 56 Televizyonunda genel yayın yönetmeni Ayhan Mergen’in yayın konuğu olduğu programda baronun çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Siirt Barosu olarak bir yandan üyelerine yönelik olarak hizmet içi eğitim kapsamında seminerler düzenlerken, öbür yandan da kadın, çocuk ve engelliler gibi dezavantajlı vatandaşlar başta olmak üzere toplumun her kesimine ulaşmaya ve hukuki yardımda bulunmak istediklerini ifade etti.

Av. Alptekin “ Siirt Barosu olarak hayatın her aşamasında yer almak ve Avukatlar Kanununun bize verdiği yetki kapsamında topluma önderlik ve ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza hukuki yardım etmek için gayret gösteriyoruz. Maddi durumu elverişli olmayan vatandaşlarımıza her türlü hukuki desteği ücretsiz olarak vereceğiz. Bu durumda olan vatandaşların bize başvuru yapmaları halinde kendilerine avukat atacayacağız.” Dedi. Av. Alptekin, CMUK kapsamında görevlendirilen avukatlara ödenen ücretlerin çok düşük kaldığını ve bunun yükseltilmesi için diğer bazı barolarla birlikte çaba harcadıklarını sözlerine ekledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.