ref: refs/heads/v3.0
Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
28,8948
EURO
31,1896
ALTIN
1.875,21
BIST
8.057,42

SİİRT ÇALIŞMA VE İŞ KURUMUNDAN,SİİRT ENGELSİZ YAŞAM BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİNDEKİ ENGELLİLERE BÜYÜK DESTEK

SİİRT ÇALIŞMA VE İŞ KURUMUNDAN,SİİRT ENGELSİZ YAŞAM BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİNDEKİ ENGELLİLERE BÜYÜK DESTEK
A+
A-

Türkiye İş Kurumu işsizlere istihdam sağlamanın yanında diğer hizmetlerin de devam ediyor. Siirt Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak Mesleki Eğitim Özel Politika gerektiren kesimlere yönelik hizmetler kapsamında Siirt Valiliğine bağlı Siirt Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle 12 engelliye yönelik 4 aylık dekoratif tablo üretimi meslek içi eğitim kursu verilecek.

Dört ay sürecek bu kursta bu merkezde kalan engelliler hem bir meslek öğrenecekler hem de bir şeyler üretmenin, bir ürün ortaya çıkarmanın özgüveniyle mutlu bir süreç yaşayacaklar. Kurs merkezine yapılan ziyaretlerde engelli bireylerin mutluğunu gördük ve bu bizi onlardan daha fazla mutlu etti. Kurs eğiticisi olan Berivan ASLAN kursiyerlerin işlerini çok severek ve büyük bir zevkle yaptıklarını, öte yandan bir meslek öğrenmelerinin yanında onlara maddi açıdan da bir destek sağladığını dile getirdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.