Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SİİRT DEVLET HASTANESİNDE RANDEVU SİSTEMİ VATANDAŞI MAĞDUR EDİYOR!

Sağlık Bakanlığının vatandaşların sıra

Sağlık Bakanlığının vatandaşların sıra beklemeden muayene ve tedavi olabilmelerini sağlamayı amaç edinen merkezi randevu sistemi bazı vatandaşları sıkıntıya sokuyor.Kimsesi olmayan yaşlı vatandaşlarla telefon şebekelerinin çok sağlıklı çalışmadığı köy ve mezralarda yaşayan vatandaşlar hastalık durumlarında büyük sıkıntılar çekiyorlar. Vatandaşlar  aldıkları randevunun saatlerinin aksadığını yine sıra sıra beklediklerini dile getirdiler.
Sistemden randevu almayı bilmeyen yaşlılar ile sabahın erken saatlerinden itibaren yaşadıkları köy ve mezralardan Siirt Devlet Hastanesine gelen hastalar çoğu zaman işlemlerin kapatıldığı gerekçesiyle numara verilmeme ve muayene olamama durumu ile karşı karşıya kalıyorlar. Çoğu da muayene olabilmek için bir sonraki günü beklemek zorunda kalıyor.
Bu duruma dikkat çeken vatandaşlar “Kimi yaşlı ve kimsesiz kimide kırsalda yaşıyor.Bulunduğu yerde sağlıklı bir telefon iletişimi bulunmamaktadır.Biri hastalandığı zaman sabahın erken saatlerinden itibaren yola çıkıyorlar.Ancak bazen mesainin başlamasından yarım saat sonra gelmeleri durumunda bile sıra kalmadı, kayıtlar kapandı cevabı ile karşılaşıyorlar. Yetkililerin bu durumu düşünerek gerekli önlemleri almalarında yarar vardır. Özellikle ilgili personelin uyarılarak özel durumu olan vatandaşlara kolaylık sağlamaları istenmelidir.” Şeklinde görüş belirttiler.
Siirt devlet hastanesinde son aylarda yaşanılan randevu sistemi zorunluluğu isteğinden ötürü başta çevre köylerde ikamet eden ve aynı zamanda randevu almasını bilmeyen yaşı ilerlemiş vatandaşlar ciddi anlamda mağdur olmakta, sabahın erken saatlerinde dolmuş ve araç tesis edip hastaneye yarım saat geç gelen köylüler sıraların kapatılması ve numara verilmemesi üzerine sitem etmeye başladı ikamet etttikleri mevkide şebeke sorunundan dolayı sıkıntı yaşadıklarını ve çoğununda randevu almasını bilmediklerini dile getiren köy sakinleri yetkililerin bu duruma el atmasını ve aynı zamanda doktor çalışanlarınında biraz empati kurması gerektiğini vurguladı.

Seni Gidi Kopyacı :)))