Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Kızılay Şubesi, İhtiyaç Sahiplerine Giyim ve Sosyal Destek Sağlama Çalışmalarını Sürdürüyor

Siirt Kızılay Şubesi, önemli

Siirt Kızılay Şubesi, önemli yardım çalışmalarına imza atıyor. İl ve ilçelerdeki ortaokul ve liseli öğrencilere, ayrıca rehabilitasyon merkezlerindeki engellilere olmak üzere toplamda 2800 kişiye çeşitli yardım malzemesi dağıtıldı. Dağıtımlar, Kızılay gönüllüleri tarafından okullara bizzat gidilerek gerçekleştirildi.

Ayrıca Siirt Kızılay Şubesi’nin hizmet binasında bulunan butikte müracaat eden ihtiyaç sahibi 980 aileye bayram giyimi dağıtıldı. Her aileye 10 parça olmak üzere toplamda 9800 parça giysi yardımı yapıldı. Türk Kızılay Siirt Şubesi, sadece Siirt’te değil bölgede en güçlü sosyal destek sağlayan şube konumunda. Dağıtımların içerisinde Siirtli vatandaşların yanı sıra Suriyeli göçmenler ve depremzede aileler de faydalanıyor. Giyim yardımlarının yanı sıra ihtiyaç sahiplerine sağlık açısından sevk edildikleri illere yol, konaklama ve ilaç yardımları da sağlanıyor.

Siirt Kızılay Şubesi, dul, yetim, eşinden boşanmış, hasta veya çalışamayan ailelerin müracaatlarını sosyal inceleme sürecinden geçiriyor ve bu ailelere nakdi yardım ve sosyal destek sağlıyor. Yılın ilk 6 ayında ise engelli bireylere 170 adet manuel sandalye dağıtıldı.

Güçlü yönetim kadrosu ve gönüllü teşkilatıyla Siirt Kızılay Şubesi, Türkiye’deki diğer Kızılay şubeleri arasında son 2 yıldır ilk onda yer alarak bölgedeki en etkin sosyal yardım çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Seni Gidi Kopyacı :)))