Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Köydes’te Öncelik İçme Suyu Yatırımlarına Ayrıldı

Köylerin Alt Yapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı, Vali Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığında gerçekleştirildi.

Köylerin Alt Yapısını Destekleme

Siirt Valiliği Toplantı salonunda yapılan toplantıya, Vali Kızılkaya’nın yanı sıra İlçe Kaymakamları, İl Özel İdare Genel Sekreteri ve ilgili birim müdürleri katıldı.

İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan bilgilendirme sunumuyla başlayan toplantıda, ilimiz merkez ve ilçeleri için tahsis edilen 88 milyon 535 bin 741 TL KÖYDES ödeneğinin, köy içme suyu ihtiyaçlarının giderilmesinde öncelikli olarak kullanılması değerlendirildi.

“Köylerin İçme Suyu Öncelikli Yatırım Olarak Belirlendi”

Toplantıda, köylere yapılacak yatırımların proje süreçlerinin her aşamasının titizlikle takip edilmesini ve ödeneklerin verimli, etkin ve hızlı şekilde kullanılması yönünde ilçe kaymakamları ile ilgili kurum müdürlerine talimat veren Vali Kızılkaya, KÖYDES projeleri kapsamında ilimiz merkez ve ilçelerine tahsis edilen ödeneklerin öncelikli olarak köy içme suyu ihtiyaçlarında kullanılacağını belirtti.

Hiçbir köyün su sorunu yaşamaması için ödeneklerin bu yıl köy içme suyu alanında kullanılacağını vurgulayan Vali Kızılkaya, kırsalda yaşayan vatandaşların yaşam kalitesini daha da yükseltmek için şeffaflık ve hesap verilebilirlik ana ilkeleri doğrultusunda var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Toplantıda, yürütülecek projelere ilişkin görüş alışverişinde bulunulmasının ardından, ödeneklerin verimli, etkin ve hızlı şekilde kullanılması karara bağlandı.

Seni Gidi Kopyacı :)))