Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SİİRT MERKEZLİ SİLAH KAÇAKÇILIĞI OPERASYONU:10 TUTUKLAMA

15 Ekim 2019 tarihinde

15 Ekim 2019 tarihinde Siirt merkezli 5 ilde silah kaçakçılarına yönelik yapılan operasyonda göz altında alınan 28 şüpheliden 10’u tutuklandı.

Konuyla ilgili Siirt valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi, “26 Haziran 2018 tarihinden itibaren Siirt İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince, Terör ve Organize Suç Örgütlerinin Faaliyetlerinin Önlenmesi ve Terör Örgütünün Finans Kaynaklarının Kurutulmasına yönelik olarak Siirt, Batman, Muğla, İzmir ve Giresun illerinde “Suç İşlemek Amacı İle Örgüt Kurmak Suretiyle Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı’’ suçuna yönelik olarak Baykan Cumhuriyet Savcılığı koordinesinde yürütülen Planlı Faaliyeti kapsamında 15 Ekim 2019 tarihinde Siirt, Batman, Giresun, Muğla ve İzmir illerinde toplam (32) Noktada (28) şüphelinin suç unsuru malzemeler ile birlikte yakalanması maksadıyla eş zamanlı operasyon faaliyeti icra edilmiş olup, yapılan operasyon sonucu (28) şüpheli suç unsuru malzemeler ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Olay ile ilgili hazırlık soruşturmasının tamamlanmasına müteakip yakalanan (28) şüpheli 18.10.2019 günü Baykan, Muğla ve İzmir Cumhuriyet Başsavcılıklarına sevk edilmiş olup yapılan sorguları sonucu Ş.K. , R.T. , Z.T. , O.Y. , A.Y. , M.K. , Ö.P. , C.B. , Y.B. ve Y.B. isimli  (10) şüpheli tutuklanmış, T.K. isimli (1) şüpheli adli kontrol kararı ile olmak üzere toplam (18) şüpheli serbest bırakılmıştır.”

Seni Gidi Kopyacı :)))