Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt TOKİ konut başvuruları başladı mı? TOKİ başvuruları nereden yapılır? TOKİ başvuruları ne zamana kadar sürecek?

TOKİ, Siirt ilinde 160

TOKİ, Siirt ilinde 160 konutu kura ile satışa çıkaracak. Peki, Siirt TOKİ başvuruları ne zaman başlayacak? TOKİ Siirt başvuruları nereden nasıl yapılıyor? Siirt TOKİ başvuruları ne zaman bitecek?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Siirt il merkezinde değişik ebatlarda toplam 160 konutu satışa çıkardı. Siirt’te yaşayan vatandaşlar da başvuru şartları ve nasıl başvuru yapılacağını yoğun olarak araştırıyor. Siirt TOKİ başvurusu nasıl yapılır? TOKİ Siirt evleri başvuru şartları nelerdir? TOKİ Siirt Fiyat, İşte adım adım Siirt TOKİ başvuru süreci…

Başvuru nasıl yapılır?

TOKİ Konutlarına başvuru yapacak vatandaşların 18 yaşını doldurmuş ve Türk vatandaşı olması gerekiyor. Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması gerekiyor. Kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresi’nden konut satın almamış olması şartları aranıyor. Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabiliyor. Birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacak.

Siirt’in Evren (Barış) Mahallesinde yer alan konutlar yüzde 25’i peşin geri kalanı 180 ay taksitle satılacak. 2+1 konutlar konumuna göre, 395 bin 672 ila 633 bin 802 TL, 3+1 konutlar ise 480 bin 898 ila 783 bin 213 TL bedelle satışa sunulacak. Başvurular 25-29 Temmuz tarihleri arasında Halk Bankası Siirt Şubeleri ve e devlet üzerinden 2 bin TL peşinat yatırılarak yapılabilecek.

Seni Gidi Kopyacı :)))