Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt TSO’da Yatırım Teşvikleri Anlatıldı

Yatırım Teşvikleri konusunda Teşvik

Yatırım Teşvikleri konusunda Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürü Dr. Mehmet Yurdal Şahin tarafından bilgilendirme yapıldı. Toplantıya yoğun bir katılım sağlandı.

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ile ULAKNET firmasının ortaklaşa düzenledikleri toplantıda teşvik uygulamaları hakkında bilgi verildi.

Toplantıda Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürü Dr. Mehmet Yurdal Şahin tarafından devletin genel ve bölgeler bazında verilen Yatırım teşvikleri anlatıldı.

Siirt TSO Başkanı Güven Kuzu yaptığı açılış konuşmasında Siirt’i ikinci yüz yıl vizyonuna hazırlamayı amaçladıklarını söyledi.

Vali Osman Hacıbektaşoğlu da yaptığı konuşmada bölge de yaşanan terörün bitme noktasına geldiğini ve sıranın kalkınmaya geldiğini ifade etti.

Terör belasının bitme noktasına gelmesiyle bölgede huzur ve güven ortamının oluştuğunu ifade eden Vali Hacıbektaşoğlu, “Allah’ın izniyle. Tabii 40 yıldır düçar olduğumuz bir terör belasıyla Türkiye ve özellikle bölge olarak uğraşıyoruz. Terör artık tamamen bitme noktasına gelmiştir. Bütün topraklarımızı, bu toprakları, bu milletin huzur bulmasını istemiyor terör ve terör destekçileri. Bu millete pranga vurmak istiyorlar. Yıllar boyunca uğraştılar, bunu yapmaya çalıştılar. Bunu başaramadılar, başaramayacaklar Allah’ın izniyle. Bunu başaramamalarının tek sebebi önce Allah, sonra sizler bu milletin ta kendisi. İş insanları, tüccarı, esnafı, sanayicisi, kahramanları sonra devletimiz. Bütün imkanlarımızla bunun üstesinden geldik.

Bugün geldiğimiz noktada çok önemli yatırımlar yapılıyor. Bütün Türkiye’ye, bütün bölgemize. Bugün Türkiye’nin altyapısı Avrupa’nın altyapısından daha yeni, Amerika’nın altyapısından daha yeni. Ve bunlar her geçen gün çok daha büyük altyapı yatırımları yapılıyor. Her türlü ulaşımda, bütün sanayide, elektrik altyapısı, enerji yatırımları, ulaşım altyapısı aklınıza ne gelirse.

Sayın Mustafa Varank Bakanımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Bu güzel organizasyonu yapan Ticaret Odamız ve destek olan TSO Başkanımız sayın Güven Kuzu ve  Ulaknet Çağrı Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Ayaz Akkoyun bey’e çok teşekkür ediyorum ve sizler teveccüh ettiniz, ilgi gösterdiniz, geldiniz sizlere de çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Vali Hacıbektaşoğlu: “Siirt Çok Büyük Bir Potansiyele Sahip”

Siirt’in Tarım ve Hayvancılık başta olmak üzere çok büyük üstünlüklerini vurgulayan Vali Hacıbaktaşoğlu sözlerine şöyle devam etti, “Ben Siirt’e ilk geldiğim gün şunu paylaşmıştım. Yani Siirt kalkınacak çok büyük potansiyelimiz var. Tarımda, hayvancılıkta, turizmde ve yine sanayide üstünlüklerimiz var. Özellikle maden ve maden türevi yatırımlar, tarıma dayalı yatırımlar ve bugün Türkiye Allah’ın izniyle bütün bölgesinde bir huzur adası olarak parıldıyor. Ne yaparlarsa yapsınlar bunu bozamayacaklar. Tabi bunu Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Bakanımız ifade ediyorlar. Bu millet sadece kendi vatanında, topraklarında huzur adası olmayacak. Allah’ın izniyle sizlerin, bizlerin, hepimizin sayesinde bütün bölgemize de huzur gelecektir.

Hepimiz biliyoruz ki öyle çok fazla hazine arazimiz yok. Olanları kullanıyoruz. Şu anda belediyenin çok kıymetli bir arsasını tekstile yönelik 3 bin 500 metrekare Dicle Kalkınma Ajansıyla Siirt Belediyesi işbirliğiyle bir imkan oluşturduk. Yılbaşına kadar faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Bilim Sanayi Bakanımıza, Bakanlığımıza müteşekkiriz. Onların destekleriyle şu anda bütün ilçelerimizde ve beldelerimizde tekstil işyerleri, kapalı alanlar oluşturuyoruz. Yılbaşına kadar bunlar bitecek. Buradaki iki tane küçük orta ölçekte işletmeye toplam 3 bin 500 metre kapalı alan ve Kurtalan ilçesinde 6 bin. Yine ilçelerimizde belediyelerimiz de bir de ayrıca Tekstilkent çalışması var. Yine Organize sanayi bölgesinde yaklaşık 100 dönüm civarında bir yer var. Orada da 13 tane işletmeye cevap verebilecek bir proje tamamladık. Bunu da hazırlayıp sunduk. Hem Bilim Sanayi Bakanlığımız Kalkınma Ajansı hem de ayrıca Çevre Şehircilik Bakanımızla bu hafta başı Sayın Milletvekilimiz, İl Başkanımız görüştüler, biz de istişare halindeyiz. Orada bir ödenek talebimiz oldu.” İfadelerini kullandı.

Seni Gidi Kopyacı :)))