Siirt Umut Kervanı kan bağışı kampanyasına destek verdi

Siirt Umut Kervanı kan bağışı kampanyasına destek verdi
7 Şubat 2023 18:45
96
A+
A-

 

Siirt Umut Kervanı deprem bölgesine ekip, ekipman ve insani yardımın yanında kan bağışı desteği de sağlıyor.

Siirt Umut Kervanı deprem bölgesine ekip, ekipman ve insani yardımın yanında kan bağışı desteği de sağlıyor. Depremzedelerin kan ihtiyacını karşılamak için Kızılay’ın başlattığı kan bağışı kampanyasına destek veren Siirt Umut Kervanı Başkanı Ramazan Tokdemir, beraberindeki gönüllülerle Kızılay Siirt Şubesine giderek kan bağışında bulundu.

Türkiye’yi yasa boğan deprem sonrası bölgede oluşabilecek kan ihtiyacına karşı Kızılay’ın başlattığı kan bağışı kampanyası destek bulmaya devam ediyor. Kızılay Binası’nda gerçekleştirilen kan bağışı yoğun ilgi gördü. Siirt Umut Kervanı ve gönüllüleri kan bağışlamak için sıraya girdi.

Siirt Umut Kervanı Başkanı Tokdemir, sağlık durumu uygun olan herkesi kan bağışlayarak, deprem bölgesine destek olmaya davet etti.

Kan bağışının insanlık için çok önemli olduğunu belirten Tokdemir, “Kızılay’ın başlatmış olduğu kan bağışı kampanyasına Umut kervanı olarak katılım gösterdik. Biliyoruz ki bugün verdiğimiz kanlar şifa bekleyen depremzede hastalara bir can olacaktır. Bu nedenle kan vermenin toplum arasında yaygınlaşması gerektiğini düşünüyoruz. Sevgili Peygamberimiz bir hadisi şeriflerinde ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır’ diye buyurmuştur. Dolayısıyla kan vermek topluma ve insanlığa fayda sağlamaktır. Özellikle böylesi zor bir günlerde bu şuurun toplum arasında yaygınlaşmasını istiyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.