enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpsiirt haberlerisiirtsondakikasiirthaberartıyeni siirt haberlerisiuzemobs siirthaberler siirtsiirt ankara uçakçerkezköy nöbetçi eczaneson dakika haberler siirt
DOLAR
16,3979
EURO
17,5605
ALTIN
974,12
BIST
2.435,42

Siirt Üniversitesi Fıstık Kolanyası Üretti, Ama Bir Kusuru Var…

Siirt Üniversitesi Fıstık Kolanyası Üretti, Ama Bir Kusuru Var…

Battaniye, bal, nohut ve mercimek üretiminin ardından Siirt Üniversitesi kolonya üretimine başladı. Üretilen fıstık, elma ve limon kolonyaları üniversitenin Döner Satış Ofislerinde tüketiciye sunulmaya başlandı. Vatandaşlar üretilen fıstık kolanyasının fiyatının pahalı olduğunu ifade ediyorlar.

Kolonyalar 1 adet 550 ml. yuvarlak şişe elma kolonyası 45 TL, 1 adet 280 ml.  yassı şişe elma kolonyası 25 TL,1 adet 220 ml.,uzun şişe limon kolonyası 25 TL.,1 adet 400 ml.  fıstık kolonyası 20 TL., 1 adet 400 ml.  limon kolonyası 15 TL., 1 adet 100 ml.  limon kolonyası 7 TL  den satılıyor.

Üretilen kolonyanın çok kaliteli olduğunu belirten vatandaşlar fiyatların çok yüksek olduğunu ifade ediyorlar. Üniversitenin ürettiği ürünlerin çok daha ucuza satılması gerektiğini belirten vatandaşlar “Üretilen üç çeşit kolonya da çok kaliteli. Buna kimsenin bir diyeceği yok.Ancak fiyatlar çok yüksek. Üniversitenin ürettiği ürünlerin piyasaya göre çok daha ucuza satılması gerekmektedir. Çok üniversitenin girdilerde  çok büyük avantajları var. Personel, kira, elektrik ve giderleri olmadığı gibi kar marjının da piyasadan daha  düşük olması gerekiyor. Bu girdiler maliyet içerisinde yaklaşık % 50 ye karşılık geliyor. Bütün bunları düşündüğümüzde kolonyanın fiyatı yüksek çıkıyor. Örneğin üniversitenin ürettiği kolonyanın litresi 100 Tl yi aşarken piyasadaki en iyi marka kolonyanın fiyatı 70-80 Tl yi bulmuyor. Üniversite kar etmek için değil, örnek olmak için üretim yapmalıdır.“ dediler.

Vatandaşlar üniversite yönetiminin kolonya maliyetlerini tekrar değerlendirerek gerekli fiyat indirimini yapmaları gerektiğini belirttiler. Vatandaşların bir başka talebi de  1 litrelik ambalajlarda satış yapılması yönünde.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.