enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpsiirt haberlerisiirtsondakikasiirthaberartıyeni siirt haberlerisiuzemobs siirthaberler siirtsiirt ankara uçakçerkezköy nöbetçi eczaneson dakika haberler siirt
DOLAR
13,5575
EURO
15,3009
ALTIN
793,33
BIST
1.951,17

SİİRT ÜNİVERSİTESİNİN BİLİMSEL YAYINLARI ARTIYOR, PROF. DR. ERDEMCİ VE DOÇ. DR. AYGANIN KİTAPLARI YAYINLANDI

SİİRT ÜNİVERSİTESİNİN BİLİMSEL YAYINLARI ARTIYOR, PROF. DR. ERDEMCİ VE DOÇ. DR. AYGANIN KİTAPLARI YAYINLANDI

Siirt Üniversitesi öğretim üyelerinin bilimsel yayınları hızlı bir şekilde artıyor. Bilimsel yayınlar kategorisinde önemli bir yere sahip olan üniversitemizin yeni kitaplarının da yayınlanmasına devam ediliyor.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemalettin Erdemci ile İlahiyat Fakültesinden Doç. Dr. Fadıl Aygan’ın kaleme aldığı kitaplar yayınlandı. Editörlüğünü Doç. Dr. Aygan’ın yaptığı ve diğer bazı akademisyenlerin de katkıda bulunduğu “Sistematik Kelam” adlı eser, kelam uzmanları arasında büyük ilgi gördü ve üniversitemizin yanı sıra bir çok üniversitenin İlahiyat  Fakültelerinde ders kitabı olarak okutulmaya başlandı. Oldukça geniş muhtevalı olan bu eserde kelam ilminin esasları ve metotları anlatılıyor. Bu eser dışında yine Prof. Dr. Erdemci’nin Hasan Hüseyin Bircanla birlikte çevirisini yaptıkları “İbni Hazm’ın Ahlak” adlı kitabı da yayınlandı. Kitapta güzel ahlak ve insani ilişkiler gibi konulara genişçe yer veriliyor.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.