Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Vakfı Afrika’ya Yönelik İnsani Yardımlarını Sürdürüyor

Genel Merkezi İstanbul’da olan ve ülke geneline yayılmış 20 civarında şubesi bulunan Siirt Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı, yurt içindeki çalışmaların yanı sıra yurt dışında da Afrika’da ki faaliyetlerini sürdürüyor.

Genel Merkezi İstanbul’da olan

Vakıf Afrika’nın çeşitli ülkelerinde kuyu , medrese, okul yetimhane açma, sünnet şölenleri ve kurban kesimleri ile mazlum Afrikalıların gönüllerini feth etmeye devam ediyor. Kurban Bayramını Uganda da geçiren Vakıf Genel Başkanı Zeki Akyüzlü ve diğer gönüllüler vekâletlerini aldıkları yaklaşık bin kişi adına vakıf tarafından yaptırılan İsmail Fakirullah Hz yetimhanesinde kurban keserek etlerini dağıttılar. Akyüzlü yaptığı açıklama da Afrika’da ki insanların yaşam şartlarını görmek gerektiğini belirtti.

Akyüzlü “ Afrika’da insanlar açlık ve susuzluk karşısında ölüm kalım savaşı veriyorlar. Bunu herkesin bizzat yerinde görmesini isterdim. Bunu gören herkesin birer Afrika gönüllüsü olacağına inanıyorum. Vakıf olarak buradaki çalışmalarımızı genişleterek sürdürmeyi hedefliyoruz.” Dedi. Akyüzlü kendilerine destek veren gönüllü ve bağışçılara teşekkür etti.

Seni Gidi Kopyacı :)))