Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya’nın Liselere Geçiş Sınavı (LGS) Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı

Liselere Geçiş Sınavı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Siirt Valisi Dr. Kızılkaya şu ifadelere yer verdi;

Liselere Geçiş Sınavı dolayısıyla

“Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav (LGS)  2 Haziran 2024 Pazar günü (1. Oturum:9.30- 2. Oturum:11.30) tüm sınav merkezlerinde yapılacaktır.

Yapılacak olan LGS ile ilgili, öğrencilerimizin herhangi bir sorunla karşılaşmamaları adına, Valiliğimiz koordinesinde sınav öncesi, sırası ve sonrasında alınması gerekli olan tüm önlemler titizlikle planlanmış olup, ilgili kurumlarımızca hassasiyetle uygulanacaktır.

Aydınlık yarınlarımızın mimarları öğrencilerimizin hedeflerine ulaşabilmek adına çıktıkları akademik yolculuklarında hayalini kurdukları liselere yerleşeceklerine olan inancımız, güvenimiz tamdır.

Gözbebeğimiz olan çocuklarımızın hayatta başarılı olmalarında anne babalar hiç şüphesiz en büyük sorumluluk sahiplerindendir. Sizlerin anne ve babalar olarak bu süreçte dikkatli olup, sınav sonucu ne olursa olsun çocuklarınızdan sevginizi, ilginizi ve desteğinizi esirgemeyeceğinize yürekten inanıyorum.

Siz değerli Siirt halkımızdan da ricamız, sınav saatlerinde sokaklarda gerekli hassasiyeti göstererek gürültü yapmadan çocuklarımıza rahat bir ortam sağlamanızdır.

Bu duygularla, büyük bir azimle sınava hazırlanan tüm öğrencilerimize LGS’de üstün başarılar diliyor, sınavda görev yapacak tüm yönetici, öğretmene görevlilere de kolaylıklar diliyorum.”

Dr. Kemal Kızılkaya

Siirt Valisi

Seni Gidi Kopyacı :)))