Siirt Valisi Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi

Siirt Valisi Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi
13 Şubat 2024 12:29
211
A+
A-

2023-2024 eğitim öğretim yılı 2. Dönem Okul Müdürleri toplantısı Vali Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığında gerçekleştirildi.

Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salunu’nda düzenlenen toplantıda, önceki dönemde yürütülen çalışmaların sonuçları ile yeni dönemde yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

Okul Müdürlerine hitap eden Vali Kızılkaya, Siirt’te göreve başladığım günden itibaren önem verdiğim en öncelikli konulardan biri eğitimdir. Bu amaçla, ilimizde eğitim seviyesini daha üst noktalara taşımak ve eğitimde fiziki problemleri çözmek adına çok ciddi çalışmalar başlattık ve bu çalışmalarda önemli mesafeler kaydettik. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim alması için eğitim yatırımlarını arttırmaya devam ediyoruz.” dedi.

Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, okullarımızdaki kütüphaneleri daha da zenginleştirmek eğitimin kalitesine katkı sunacağını ifade eden Vali Kızılkaya, “Göz aydınlığımız evlatlarımızı sadece bilgiyle donatmak değil, aynı zamanda ahlaklı, erdemli, milli ve manevi değerlere bağlı başarılı bireyler olarak hayata hazırlamak hepimizin ortak görevi ve sorumluluğudur.” şeklinde konuştu.
Toplantı, görüş ve önerilerin sunulması ile sona erdi.

Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Salih Sadoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürleri ve okul Müdürleri katıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.