ref: refs/heads/v3.0
Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
28,9156
EURO
31,4581
ALTIN
1.948,07
BIST
8.026,27

SİİRT’İN BAYKAN İLÇESİNDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

SİİRT’İN BAYKAN İLÇESİNDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI
12 Aralık 2019 01:04
2.310
A+
A-

Siirt’in Baykan ilçesi kırsalında terör örgütüne yönelik gerçekleştirilecek operasyon nedeniyle 2 köy ve 7 mezrada saat 06:00’dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Siirt İl jandarma komutanlığınca Baykan ilçe jandarma komutanlığı sorumluluk bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, iş birlikçilerinin yakalanması,  bölgede kullanıldığı değerlendirilen sığınak barınak ve depo alanlarının tahrip edilmesi amacıyla operasyon faliyetler  icra edilecektir.

Söz konusu vatandaşların can , mal güvenliği ve  güvenli seyahet etme hürriyetinin ortadan kalkacağı  değerlendirildiğinden kamu duzeni; suç işlenmesinin onlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla; “5442 sayılı İl İdaresi Kanun’un  11/A  ve 11 /C maddeleri gereğince, 12 Aralık  2019 günü saat : 06.00 ‘dan itibaren Baykan  ilçesine bağlı Meşelik , Ardıçdalı,  Ormanpınar, Çamtaşı, Yeşilcevre , Çukurtaş, Eğri Mezrası,  Çukurca köyü ve Aydınlar köyü yeri  ile sınırlı olmak üzere ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından  onem arz etmekte olup yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır.” Denildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.