Siirt’in Eruh İlçesinde 60 Yıl Sonra İlk Ameliyat Başarıyla Gerçekleştirildi

Siirt’in Eruh İlçesinde 60 Yıl Sonra İlk Ameliyat Başarıyla Gerçekleştirildi
12 Ocak 2024 21:52
462
A+
A-

Siirt’in Eruh Devlet Hastanesinde ilk ameliyat gerçekleştirildi. Ameliyatı gerçekleştiren  ilçenin ilk kadın doğum hastalıkları uzmanı Dr. Gülce Babacan, Eruh halkının kendisini bağırlarına bastığını belirterek, ilçede görev yapmaktan son derece mutlu olduğunu ifade etti.

İzmirli olduğunu belirten Dr. Babacan, ilçeye ürkerek geldiğini ancak gelip ilçeyi gördükten sonra bunun gereksiz olduğunu anladığını belirten Uz. Dr. Babacan “Eruh ilçesi çok güzel bir yer.İlçe halkından, hastalarımdan ve mesai arkadaşlarımdan büyük bir ilgi ve sıcaklık gördüm. Beni içlerinden biri olarak kabul ederek  adeta bağırlarına bastılar. İlçeye uyum sağlamada hiç zorluk çekmedim.”dedi.

Branşında ilçe dışına sevkleri en az seviyeye indirmeyi amaçladığını belirten Dr. Babacan ilçede yaklaşık 60 yıl sonra ilk defa bir ameliyatı gerçekleştirmenin  kendisini ayrıca mutlu ettiğini belirtti. Riskli bir doğumu sezaryenle gerçekleştirildiğini ifade eden Uz. Dr. Babacan “ Amacım Eruh halkına en iyi hizmeti vermek ve branşımda ilçe dışına sevkleri en aza indirmektir. Bunun için  çaba harcıyorum. Bu kapsamda riskli bir doğumu sezaryenle gerçekleştirerek 60 yıl sonra ilçede ilk defa bir ameliyat yapmış oldum. Bu da beni ayrıca çok mutlu ediyor.” Dedi.

Uz. Dr. Babacanı kutlayan Siirt İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, çalışmalarında başarılar diledi

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    Helal kız sana