YeniSiirt.com: Siirt'in en kapsamlı haber sitesi.Siirt Son dakika haberleri ve en güncel gelişmeler Yenisiirt.com'da.
DOLAR
18,8197
EURO
20,3115
ALTIN
1.128,47
BIST
4.997,63

SİİRTLİ ÇİFTÇİLER EVLERİNDE ZİYARET EDİLEREK SORUNLARI DİNLENDİ

SİİRTLİ ÇİFTÇİLER EVLERİNDE ZİYARET EDİLEREK SORUNLARI DİNLENDİ
A+
A-

Siirt Tillo ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri çiftçilikle uğraşan vatandaşları evlerinde ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundu.
Siirt Tillo ilçe kaymakamlığı bünyesinde ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce tarımsal yayım çalışmaları kapsamında ilçe kaymakamı Lokman Düzgün ve Siirt Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Demirhan’ın katılımıyla ilçeye bağlı İkizbağlar ve Sinep köyleri ziyaret edilerek çiftçilerin sorun ve taleplerini dinledi.
Çiftçilerle bire bir görüşerek sorun ve taleplerini dinlediklerini belirten Tillo ilçe kaymakamı Lokman Düzgün, çiftçilerin sorun, talep ve önerilerini kayıt altına almak ve çiftçilerin her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istediklerini söyledi.
Düzgün, “Çiftçilerimizin evlerini ziyaret ederek, onların sorunlarını kayıt altına alıyoruz. Bu sayede çiftçinin sıkıntısını tespit ederek çözüm bulma yoluna giriyoruz. İnşallah ziyaretlerimizden elde ettiğimiz verilerle tarımsal verimi sağlamayı hedefliyoruz” dedi.
Düzgün, 2020 yılı üretim sezonu boyunca Siirt Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyelerinin de katılımıyla devam edeceğini belirtti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.