ref: refs/heads/v3.0
Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
28,9211
EURO
31,4748
ALTIN
1.940,44
BIST
8.026,27

SİİRTLİ GÖÇEBE, KORONA VİRÜSE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN HAYVANLARINA MASKE TAKTI

SİİRTLİ GÖÇEBE, KORONA VİRÜSE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN HAYVANLARINA MASKE TAKTI
8 Nisan 2020 00:28
352
A+
A-

Siirtli göçebe Şahin Özevin, maskenin önemine dikkat çekmek amacıyla küçükbaş hayvanlarına maske taktı. Korona virüs salgını nedeni ile farkındalık oluşturmak isteyen Şahin, vatandaşları maskesiz dışarı çıkmamaları yönünde uyardı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınından korunmak için alınan tedbirler uygulanmaya devam ediyor. Son olarak Siirtli göçebe Şahin Özevin, korona virüs salgınından korunmak için maske takmanın önemine dikkat çekmek amacıyla küçükbaş hayvanlarına maske taktı. Uzmanların korona virüs salgınından korunmak için maske takılmasını önerdiğini kaydeden Özevin, vatandaşların maske takmaları konusunda daha duyarlı olmaları gerektiğini bu nedenle farkındalık oluşturmak adına hayvanlarına maske taktığını söyledi. Özevin, “Göçebeyim, yıllardır hayvancılıkla uğraşıyoruz. Son zamanlarda bütün dünyaya yayılan korona virüs hastalığından dolayı üzüntüler içindeyiz. Vatandaşlarımızın maske takmaları için biz de böyle bir farkındalık oluşturmak istedik ve hayvanlara maske taktık. Bizim amacımız insanlarımızın maske takmalarını sağlamak. Kendi sağlıkları için sağlığınız için maske takın, maskesiz dolaşmayın. Hem kendinizi düşünün hem de halkı düşünün sağlığınız için maske takın” dedi.

Özevin, Maske tak Siirt , maske tak Türkiye diye de çağrı yaptı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.