Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SİİRTLİLER DİKKAT! ÇOCUĞUNUZUN GELECEĞİNİ KARARTMAYIN

Dünyada gelişen teknoloji ile

Dünyada gelişen teknoloji ile artık her işimizi kolayca yapabiliyoruz teknoloji hayatımızı hem basite indirgiyor hem de tembelleşmemizi sağlıyor. Peki ya çocuklarımız bu teknolojiden nasıl etkileniyor?

ANNE BABALAR DİKKAT !

Çocuklar boş zamanlarında kitap okumak, hobi edinmek, spor yapmak yerine bilgisayar başında Oyun oynamak,Sosyal medya araçlarını kullanmayı tercih ediyorlar.  Çocuklar ve gençler teknolojinin esiri oluyor ailelerin özellikle ebeveynlerin bu konuda daha hassas ve dikkatli olmaları konusunda dikkatli olmaya çağırıyoruz çocuklarımızı teknolojiye kurban etmeyelim.

Sanal Dostluklar Kuruyorlar

Bilgisayar başında ki çocuklar Sanal Dünyadan edindikleri Yaşı,Cinsi,Adı,Yaşadığı şehri belli olmayan insanlarla dostluklar kurup saatlerce onlarla vakit geçiriyorlar. Ailelerin çocuklarını takip edip onlarla sürekli iletişim halinde olmaları çocukların eğitiminde ve ya hayata dair eğitimlerinde önemli bir etken olmakta.

Harçlıklar Oyunlara Gidiyor

Siz çocuğunuza ihtiyaçlarını karşılaması için para verirken çocuğunuz Sanal Dünyadaki rakiplerine üstünlük kurabilmek adına bu paraları oyun şirketlerini zengin etmek için kullanıyor. Çocuğunuzun kazanma hırsı arttıkça harcadığı para bir o kadar artıyor.

Evden Önce “Internet Kafe”

Çocuklar evlerinden önce Internet Kafelere gidip hem zamanlarını hem paralarını buraya harcıyor.

Kötü Alışkanlıklar

Öte yandan internet kafelerdeki ortama değinmeden bu yazımızı sonlandıramazdık. İnternet kafe ortamında Sigara,alkol vb. kötü alışkanlıkları edinme ihtimali daha yüksek. Arkadaş ortamında yapılan eylemler çocuğu direkt etkiliyor ve çocukta “onlar yapıyorsa bende yaparım” algısı oluşuyor.

 

Ağaç yaş iken eğilir

Seni Gidi Kopyacı :)))