Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SİİRTLİLER DİKKAT!

SİİRT AĞIZ VE DİŞ

SİİRT AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ RANDEVU SİSTEMİNE GEÇTİ

Siirt ağız ve diş sağlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) sistemi aktifleştirildi. Bu uygulamanın devreye girmesi ile acil olmayan hastalar dışında hastaneden randevu alınamayacak.

Sağlık Bakanlığı’nın bir hizmeti olan ve hastalara istediği hastane ve doktordan randevu alma imkanı sağlayan MHRS vatandaşlar tarafından sıkça tercih ediliyor. Vatandaşlar, sistemi kullanarak işlemlerini kolayca halledip muayene için randevu alabiliyor.

Siirt ağız ve diş sağlığı merkezinden yapılan açıklamada, Siirt ağız ve diş sağlığı merkezi olarak, bu sistemle zamandan tasarruf edildiğini, uzun hasta kuyruklarının oluşmadığını, doktor bekleme süresinin azaltıldığını ve kaliteli hizmet verildiğini belirtildi.

“MHRS” Merkezi Hekim Randevu Sistemi Nedir?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi; vatandaşların Sağlık Bakanlığı’na bağlı 2. ve 3. basamak hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezleri için Alo182 hattından Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ni arayarak canlı operatörlerden veya web üzerinden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır. Randevu Nasıl Alınır? Alo182 Aranarak; Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi aranır. 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. kimlik numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular. Vatandaş randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır. İnternet üzerinden randevu alımı; Vatandaşlar, 182?nin yanı sıra “Online Randevu Sistemi” aracılığıyla da randevu alabilmektedir. Vatandaşlar, randevu almak istedikleri Merkezi Hekim Randevu Sistemi kapsamında olan hastanelerin internet sitelerindeki “Online Randevu” linkine basarak, “Vatandaş Giriş” ekranından kayıt oluşturup randevu alabilmektedir.

Randevu Nasıl İptal Edilir?

Alo182 Aranarak; Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi aranır. Bu arama randevu zamanından en az 80 dakika önce yapılmalıdır. 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. kimlik numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular. Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir. İnternet üzerinden randevu iptali; Merkezi Hekim Randevu Sistemi “Online Randevu” ekranına T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılmalıdır. “Randevu Geçmişi” kısmına tıklayarak alınmış olunan tüm randevu bilgilerine erişilir ve randevu iptal işlemi bu kısımdan yapılır. “Randevu İptal” kısmına tıklayarak randevu iptal edilir dedi.

 

Seni Gidi Kopyacı :)))