Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirtliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Selim Demirel: “Hedeflerimiz Büyük”

Bursa’da faaliyet gösteren Siirtliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Selim Demirel, dernek olarak hedeflerinin büyük olduğunu söyledi.

Bursa'da faaliyet gösteren Siirtliler

Kuruluşumuzu ziyaret eden Demirel, genel yayın yönetmenimiz Ayhan Mergenle görüştü.
Görüşme de yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Demirel, hedeflerinin büyük olduğunu ve daha yapacak çok işleri olduğunu söyledi.
Birkaç yıldan beri üzerinde durdukları modern Siirt evi ve dernek hizmet binasının tamamlandığını belirten Demirel “ Göreve başladığım ilk günde dernek binasına sahip olmamız gerektiğini ve bu konuda çalışma yapacağımı söylemiştim. Artık şükürler olsun, taziyeler ve toplantılar dahil her türlü etkinliği burada yapmaya başladık.” Dedi.
Dernek çalışmalarının bunlarla sınırlı olmadığını belirten Demirel, Siirtliler arasında birlik ve beraberliği sağlamaya, kültürümüzü yaşatmaya çalıştıklarını söyledi.
Siirt’in zengin bir kültüre sahip olduğumuzu ifade eden Demirel “ Çok zengin bir kültüre sahibiz. Bu kültürü yaşatmamız gerekiyor. Bu özellikle il dışında yaşayan hemşerilerimiz açısından çok önemlidir. Biz dernek olarak bu konuda da, sohbet, söyleşi ve piknik gibi çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmaları sürdüreceğiz.” Dedi.
Derneğin güçlendirilmesi için çalışmalara devam ettiklerini söyleyen Demirel “ Fersaflılar Derneği ile birlikte önemli bir ihtiyacı gidermek üzere mezarlık oluşturduk. Şimdi yeni bir mezarlık oluşturmak için kolları sıvadık.” Dedi.
En önemli projelerinin mimarimize uygun Siirt evi olduğunu ifade eden Demirel şöyle dedi “ Nilüfer Belediyesi ile işbirliği içerisinde ilimizin mimarisine uygun bir Siirt evi yapıyoruz. Siirt’te ki Hacı Abdullah evi olarak bilinen ve valiliğin mülkiyetinde bulunan binanın aynısını inşa ediyoruz. Burasını Siirt kültürüne uygun olarak döşeyeceğiz.”
Demirel kendilerine güvenen ve destek veren hemşerilerimize teşekkür etti.

Seni Gidi Kopyacı :)))