Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
27,0255
EURO
28,9631
ALTIN
1.689,00
BIST
7.719,82

Siirt’te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Başladı

Siirt’te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Başladı
14 Temmuz 2023 13:03
67
A+
A-

‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlikleri, aziz şehitlerimiz için Kur’an-ı kerim tilavetinin okunması, dua ve şehitlerimizin mezarına karanfil bırakılması ile başladı.

Garnizon Komutanlığı Şehitliği’nde düzenlen etkinlik aziz şehitlerimizin anısına saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başladı.

Aziz şehitlerimiz için okunan Kur’an-ı kerim tilavetinin ardından İl Müftü Vekili Muhammed Özdemir, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi vatanı ve milletinin bekası uğruna şehadete eren şehitlerimiz ve tüm şehitlerimiz için dua okudu.

Daha donra Şehitlik Şeref Defteri’ni imzalayarak tüm aziz şehitleri bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yâd ettiklerini ifade eden Vali Hacıbektaşoğlu,  Şehitlik Defterine şu satırları yazdı:

Aziz Şehitlerimiz;

“15 Temmuz hain darbe girişimi, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü, milli iradeyi ve demokrasimizi ortadan kaldırmayı hedefleyen, en alçak darbe teşebbüsü olarak, Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak tescil edilmiştir. Aziz Milletimiz, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi, Cumhuriyetimize, demokrasimize ve istikbalimize canı pahasına sahip çıkmış, “Vatan bizim, irade bizimdir” diyerek tüm dünyaya haykıran Türk milleti, İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif’in deyimi ile gövdesini kurşunlara siper etmiş, alçaklara yurdumuzu teslim etmemiştir. Allah’ın yardım ve muhafazası ile Türk milleti bir ve beraber oldukça her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek güç ve kudrete sahiptir. Aziz milletimizin iradesine yönelik o hain kalkışmada Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde bozguna uğratılan hain darbeciler, vatana ihanetin bedelini ödemiştir; ödemeye de devam edecektir. Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve asil milletimizin dua ve destekleriyle ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara, FETÖ/PKK ve tüm terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadele azim, kararlılık ve inançla devam edecektir. Bu duygularla, 15 Temmuz da devletimizin bütünlüğüne, Milletimizin istikbaline ve hürriyetine kasteden hainlere karşı gövdesini siper eden tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.”

Tören, Vali Osman Hacıbektaşoğlu ve beraberindeki protokol üyelerinin şehitlerin mezarına karanfil bırakarak dua etmesinin ardından sona erdi.

Törene, Vali Osman Hacıbektaşoğlu, il protokolü, mülki ve askeri erkân, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, şehit ve gazi yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.