Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
EURO
ALTIN
BIST

Siirt’in de Aralarında Bulunduğu 6 İl’e 8,3 milyar TL’lik yatırım

Siirt’in de Aralarında Bulunduğu 6 İl’e 8,3 milyar TL’lik yatırım
14 Temmuz 2023 00:00 | Son Güncellenme: 14 Temmuz 2023 00:01
400
A+
A-

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde elektrik dağıtım hizmeti veren Dicle Elektrik, Siirt dahil olmak üzere 6 ilde yatırımlarını sürdürüyor. Dicle Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Memet Atalay, basın mensuplarıyla bir araya gelerek şirketin bölgedeki yatırımlarını, sosyal projelerini ve kayıp-kaçakla mücadele çalışmalarını paylaştı.
Atalay, konuşmasında şirketin 2013 yılında özelleştirilmesiyle birlikte hızlı bir büyüme yaşadığını ve bölgenin kalkınmasında önemli bir rol oynadıklarını belirtti. Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt illerinde toplam 6,3 milyon nüfusa hizmet verdiklerini ve 2,2 milyon aboneye elektrik dağıtımı sağladıklarını ifade etti.
Atalay, şirketin çevre ve insan odaklı bir yaklaşımla “Kayıpsız, Kesintisiz, Kaliteli” enerjiyi hanelere, tarımsal sulama alanlarına ve kırsal bölgelere ulaştırmak için çalıştığını vurguladı. Şirketin toplamda 84 bin kilometre enerji nakil hattı ve 72 bin adet dağıtım trafosuna sahip olduğunu söyledi. Bölgede abone başına yıllık ortalama 4,500 kilovat saat elektrik tüketimi gerçekleşirken, Türkiye genelinde bu rakamın ülke ortalamasının 2.5 katı olan 11,300 kilovat saat olduğunu belirtti. Dicle Elektrik, toplamda 23.2 milyar kilovat saat enerji sağlayarak dağıtım şirketleri arasında ikinci sırada yer aldığını ve İstanbul Avrupa Yakası’ndan sonra en yüksek enerji tüketimini gerçekleştiren şirket olduklarını ifade etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.