Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt’te Düğüm operasyonu! Gözaltılar Var

Polis, dolandırıcılara karşı DÜĞÜM operasyonları serisini başlattı. DÜĞÜM-1 operasyonu Siirt dahil 19 ilde gerçekleşti ve 1748 vatandaşı ağına düşüren 88 dolandırıcı yakalandı. Dolandırıcılık çeteleri de çökertildi.

Polis, dolandırıcılara karşı DÜĞÜM

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde dolandırıcılara karşı DÜĞÜM operasyonları serisi başlatıldı. İlk operasyon Mersin, Kahramanmaraş, Erzurum, Samsun, Nevşehir ve Balıkesir merkezli 19 ilde gerçekleşti. “Nitelikli Dolandırıcılık” suçuna yönelik düzenlenen “DÜĞÜM-1” operasyonlarında 1748 vatandaşı dolandıran 88 şüpheli yakalandı. Bazı dolandırıcılık çeteleri de çökertildi.

mniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri Asayiş Şube Müdürlüklerince Mersin, Kahramanmaraş, Erzurum, Samsun, Nevşehir ve Balıkesir merkezli Hatay, Denizli, Adana, Siirt, Diyarbakır, Kayseri, Gaziantep, Şanlıurfa, Batman, İzmir, İstanbul, Muğla ve Manisa’da DÜĞÜM-1 operasyonu düzenlendi.

Mersin merkezli Hatay, Denizli, Adana, Siirt, Kayseri, Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Batman’da düzenlenen operasyonlarda; Sazan sarmalı yöntemiyle araç satışı yapan ve sosyal medya platformları üzerinden “Sahte Ürün” ilanı vererek haksız kazanç sağladığı tespit edilen 57 şüpheli yakalandı. 32’si tutuklandı. 25’i hakkında adli kontrol kararı verildi. 100 Milyon TL değerinde: 37 adet lüks araç, 17 adet tapu kaydı, 7 adet şirket ortaklık payları, 142 adet banka ve kripto hesabına el konuldu.

Kahramanmaraş’ta organize suç örgütü kurarak “Nitelikli Dolandırıcılık” ve “Özel Belgede Sahtecilik” suçunu işleyen şüphelilere yönelik Gaziantep’te düzenlenen operasyonda; araçlarını satmak isteyen vatandaşlara sahte dekont vererek araç devir işlemini gerçekleştirip, söz konusu araçları daha düşük fiyatlara üçüncü şahıslara satarak haksız kazanç sağladığı tespit edilen 9 şüpheli yakalandı.

Erzurum merkezli Şanlıurfa, Gaziantep, Adana, İzmir ve Mersin’de düzenlenen operasyonlarda; sazan sarmalı yöntemiyle araç satışı yapan ve kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtarak haksız kazanç sağladığı tespit edilen 9 şüpheli yakalandı.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; Samsun merkezli İstanbul’da düzenlenen operasyonlarda; sahte internet siteleri üzerinden Bungalov, prefabrik ve konteyner ev ile motosiklet ilanları vererek, haksız kazanç sağladığı tespit edilen 8 şüpheli yakalandı.

Muğla’da düzenlenen operasyonda; Emlak şirketi yetkilileri tarafından satışını yaptıkları konutları hak sahiplerine teslim etmeyip, birden fazla kişiye satarak haksız kazanç sağladığı tespit edilen 2 şüpheli yakalandı.

Balıkesir merkezli Manisa ve İzmir’de düzenlenen operasyonlarda; Kendilerini mağdurların yakını olduğuna inandırarak, yurt dışından gelirken kaza yaptıkları bahanesiyle haksız kazanç sağladığı tespit edilen 3 şüpheli yakalandı.

Operasyonlar sonucu: 10 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet kurusıkı tabanca, 2 adet ruhsatsız pompalı tüfek, Çok sayıda bilgisayar, telefon, sim kart ve taşınabilir bellek ile çok miktarda döviz ve Türk Lirası ele geçirildi.

 

Seni Gidi Kopyacı :)))