Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt’te Fiyat Etiketi ve Haksız Fiyat Artışı Denetimi Yapıldı

Siirt Valisi ve Belediye

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya’nın emir ve talimatları doğrultusunda kentte fiyat denetimleri sıklaştırıldı.

Bu kapsamda, Siirt’te Ticaret İl Müdürlüğü, Siirt Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve Tarım Orman İl Müdürlüğüne bağlı ekipler, AVM, kafe, lokanta, restoran, pastane ve gibi işletmelerde fiyat etiketleri, haksız fiyat artışı, gramaj ve hijyen ile fiyat listelerine yönelik denetim yaptı. Fiyat listesi masada ve giriş kapısında olmayan işletmeler için tutanak tutuldu.
Ekipler; AVM, Market, pastane, kafe, lokanta ve restoran gibi işletmelerin giriş kapılarında ve masalarında görünür şekilde fiyat listesi olup, olmadığını inceledi.
Denetimler esnasında işyeri sahiplerine veya yöneticilerine eksiklikler aktarılıp, gerekli bilgilendirmelerde bulunuldu.
Müşterilerin kimse ile temas kurmadan fiyatları görebilmesinin esas alındığı uygulamaya uymayan veya uygunsuzluk tespit edilen bazı işletmelere yönelik tutanak tutuldu.
Vatandaşlarımızın karşılaşmış oldukları fiyat aykırılıklarını ALO 175, gramaj ve hijyen aykırılıklarını ALO 174 telefon hatlarına bildirilmeleri istendi.

Seni Gidi Kopyacı :)))