Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SİİRT’TE “İNSAN TİCARETİ İLE MÜCADELE ALANINDA BİLGİLENDİRME VE İSTİŞARE TOPLANTISI” YAPILDI

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, İnsan Ticareti Mağdurlarını Koruma Dairesi Başkanlığı, Uluslararası Göç Örgütü işbirliği ile ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerine yönelik düzenlenen “İnsan Ticareti İle Mücadele Alanında Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı” Vali Osman Hacıbektaşoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Rıfat Sagut, Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gökçe Ok, Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Yasin Başbay, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, İnsan Ticareti Mağdurlarını Koruma Dairesi Başkanı Osman Koramaz, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Abdullah Kaplan, Siirt Barosu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İş-kur İl Müdürlüğü ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Programın açılışında konuşan Vali Osman Hacıbektaşoğlu, İnsan ticareti konusunda farkındalık ve istişare toplantısının Siirt’te yapılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, daha önce Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün çeşitli kademelerinde görev yaptığını, kurumun her geçen gün güçlenerek, uluslararası standartlarda hizmet verdiğini belitti.

Vali Hacıbektaşoğlu, İnsan ticareti ile mücadelede kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin işbirliğinin önemine dikkat çekti.

İl Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gökçe Ok, insan ticaretiyle mücadele ve mağdurlarının korunması ile tüm göçmen gruplarına yönelik yürütülen çalışmalar ile İl Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalara ilişkin bilgilendirme yaptı.

Ok, toplantıda ülkemizin insan ticaretiyle mücadelesine kamu kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin destek olmaları gerektiğinin altını çizdi.

Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Rıfat Sagut ise Türk Ceza Kanun’un 80. Maddesi kapsamında İnsan ticareti suçu ve Yargıtay vaka örnekleri ile ilgili önemli bilgiler aktardı.

İnsan Ticareti Mağdurlarını Koruma Dairesi Başkanımız Osman Korkmaz’da ülkemizin bu alandaki mücadelesi ve güncel gelişmeler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Toplantı, kurumlar arası işbirliği alanları ve yapılması gereken çalışmalarla ilgili görüş ve önerilerin sunulması ile sona erdi.

 

 

Seni Gidi Kopyacı :)))