ref: refs/heads/v3.0
Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
28,9196
EURO
31,2540
ALTIN
1.887,61
BIST
7.978,82

Siirt’te korona virüsü salgınından iyi haber

Siirt’te korona virüsü salgınından iyi haber
23 Nisan 2020 16:26 | Son Güncellenme: 23 Nisan 2020 16:32
290
A+
A-

Bütün dünyayı etkisi altına alan ve yüzbinlerle insanın yaşamının sona ermesine neden olan corona virüs salgınında artış hızı azaldı.
Ülke genelinde ki salgının seyri haklında Sağlık Bakanı Dr Fahrettin Koca’nın günlük olarak verdiği bilgilerdende anlaşılacağı gibi pozitif vaka sayısında kayda değer düşüş görülüyor.
Vakaların açıklanmaya başladığı ilk günlerde Türkiye ortalamasının üstünde olan Siirt’te de pozitif vaka sayısının oldukça düştüğü ve ülke ortalamasınında altına indiği belirtiliyor.
Verileri açıklama yetkisinin başkanlıkta olduğunu belirten yetkililer “Son günlerde ilimizde pozitif vaka görülme hızı oldukça düşmüş durumda.İlimizdeki vaka sayısı Türkiye ortalamasının da altına düştü. Yoğun bakımda ki hasta sayımızda çok düşük. Yatak doluluk oranımızda aynı şekilde düşük.Filatasyon çalışmaları ilimizde büyük bir titizlikle yürütülmektedir. En ufak bi ihmale izin verilmemektedir.Gerçekten öz verili bir şekilde çalışma yürütülmektedir.Ancak bu çalışmanın başarıya ulaşması ve kısa bir sürede sonuç vermesi vatandaşlarımızın duyarlılıklarına ve yapılan uyarılara uyum sağlamalarına bağlıdır. Özetle bu mücadele iki taraflı olarak yürütülecek bir çalışmadır. Bu çalışmanın en önemli ayağını da toplumun göstereceği duyarlılıktır.” Şeklinde görüş belirttiler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.