YeniSiirt.com: Siirt'in en kapsamlı haber sitesi.Siirt Son dakika haberleri ve en güncel gelişmeler Yenisiirt.com'da.
DOLAR
20,9033
EURO
22,4299
ALTIN
1.311,36
BIST
5.114,97

Siirt’te korona virüsü salgınından iyi haber

Siirt’te korona virüsü salgınından iyi haber

Bütün dünyayı etkisi altına alan ve yüzbinlerle insanın yaşamının sona ermesine neden olan corona virüs salgınında artış hızı azaldı.
Ülke genelinde ki salgının seyri haklında Sağlık Bakanı Dr Fahrettin Koca’nın günlük olarak verdiği bilgilerdende anlaşılacağı gibi pozitif vaka sayısında kayda değer düşüş görülüyor.
Vakaların açıklanmaya başladığı ilk günlerde Türkiye ortalamasının üstünde olan Siirt’te de pozitif vaka sayısının oldukça düştüğü ve ülke ortalamasınında altına indiği belirtiliyor.
Verileri açıklama yetkisinin başkanlıkta olduğunu belirten yetkililer “Son günlerde ilimizde pozitif vaka görülme hızı oldukça düşmüş durumda.İlimizdeki vaka sayısı Türkiye ortalamasının da altına düştü. Yoğun bakımda ki hasta sayımızda çok düşük. Yatak doluluk oranımızda aynı şekilde düşük.Filatasyon çalışmaları ilimizde büyük bir titizlikle yürütülmektedir. En ufak bi ihmale izin verilmemektedir.Gerçekten öz verili bir şekilde çalışma yürütülmektedir.Ancak bu çalışmanın başarıya ulaşması ve kısa bir sürede sonuç vermesi vatandaşlarımızın duyarlılıklarına ve yapılan uyarılara uyum sağlamalarına bağlıdır. Özetle bu mücadele iki taraflı olarak yürütülecek bir çalışmadır. Bu çalışmanın en önemli ayağını da toplumun göstereceği duyarlılıktır.” Şeklinde görüş belirttiler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.