enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpsiirt haberlerisiirtsondakikasiirthaberartıyeni siirt haberlerisiuzemobs siirthaberler siirtsiirt ankara uçakçerkezköy nöbetçi eczaneson dakika haberler siirt
DOLAR
13,5734
EURO
15,2839
ALTIN
794,92
BIST
1.951,17

SİİRT’TE OMİCRONA KARŞI ÖNLEMLER ALINDI, ÖMÜR AŞI ÇAĞRISINI TEKRARLADI

SİİRT’TE OMİCRONA KARŞI ÖNLEMLER ALINDI, ÖMÜR AŞI ÇAĞRISINI TEKRARLADI

Siirt’te son zamanlarda bütün dünyada etkin  varyant olarak  öne çıkan omicron varyantına karşı gerekli önlemlerin alındığı belirtiliyor. Omicrona karşı hazırlıklı olduklarını belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, vatandaşlara aşı olmaları konusundaki çağrısını yineledi.

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı uzman Dr. Aykut Yılmaz; covid hastalığın yayılabileceğini göz önünde bulundurarak gerekli önlemleri aldıklarını belirtti. Dr.Yılmaz “Omicron varyantı bütün dünyada yayılmaya başladı. Ülkemizde de yayılmakta. Tabii ki şehrimizde varyant analizi, şuan için yapılamadığından şehrimizde olup olmadığı kesin olarak bilinmemektedir. Ancak şehrimizde son zamanlarda vaka sayıları artmaktadır. Ama bunlar daha yatan hastalara yansımadı. Şuan için pandemi için ayırdığımız bir adet servisimiz var ve burada 3 adet hastamız yatmakta, yoğun bakım da bir adet hastamız mevcut. Tekrardan pandemi yayılacakmış gibi önlemlerimizi almaya devam edeceğiz. “  dedi.

Siirt İl Sağlık Müdürü Dr.Ömürde  yaptığı açıklamada gerekli önlemleri aldıklarını ancak buna rağmen  aşının gerekli olduğunu belirterek herkesi aşı olmaya davet etti.

İki yıldır dünya pandemiyle mücadele ediyor uz diyen Dr.Ömür “ Şu an bizi bekleyen diğer bir tehlike omicron varyantının dalgasıdır. Hızla bütün dünyayı etkisi altına almış bulunmaktadır. Avrupa’da birçok ülke ciddi tedbirler uygulamaya başladı. Ülkemizde de maalesef vakalarımız artmaya başladı. İstanbul’da  ve bazı büyük şehirlerde bazı üniversitelerde örgün eğitime ara verildi. Uzaktan eğitime başlandı. Buda gösteriyor ki büyük şehirlerimize omicron varyantında covid vakalarında bir artış var. Türkiye’de daha önce birçok kez bunu yaşadık. Başladığında bütün Türkiye anında yayılabiliyor. Dolayısıyla Siirtimizde de son iki günde vakalarda gözle görülür bir artış var.Bunu göz ardı edemeyiz. Şuan için tabi biz varyant analizi yapamıyoruz. Ama omicron varyantı gelmiş gibi de hazırlıklarımızı yapıyoruz. Vatandaşlardan istirhamımız  lütfen aşı olsunlar. Çünkü Türkiye’de ki aşı oranlarında maalesef güneydoğu ve doğu illeri  ve Siirt son on’ların içinde yer almaktadır. Elimizdeki en büyük silah aşıdır. Maske mesafe ve hijyen kurallarını da ihmal etmeyelim. Tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.