Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt’te Özel Hastane Sayısının Azalması, Sağlık Hizmetlerinde Yetersizliği Beraberinde Getirdi

Siirt’te geçtiğimiz yıllarda hizmet

Siirt’te geçtiğimiz yıllarda hizmet veren bir özel hastanenin kapanmasıyla birlikte ilimizdeki özel hastane sayısı ikiye düştü. Bu durum, sağlık hizmetlerinde ciddi bir yetersizlik yaratmış durumda.

Daha önce 3 özel hastaneyle hizmet alan ilimizde, bir hastanenin çeşitli nedenlerden dolayı kapanması ve ilimizin artan nüfus yoğunluğu göz önüne alındığında bu sayının yetersiz olduğu açıkça görülüyor.

Bu konuda sitemize açıklamalarda bulunan vatandaşlar, “Siirt’te yeniden üçüncü özel hastanenin olmasını çok istiyoruz. Eğer yeni bir özel hastanede açılacaksa bu kadar yüksek fiyatlı olacaksa hiç açılmasın. Açılırsa rekabet olur ve hizmet kalitesinin artacağına inanıyoruz. İlimizde tam teşekkürlü bir modern hastanenin kurulması artık elzem duruma gelmiştir. En yakın ilimiz ve Siirt’e bağlı eski ilçelerimizden biri olan Batman’a bile gittiğimizde artık kıskanır hale geldik.

İş insanlarının bu konuya duyarlılık göstererek çözüm bulması konusunda ve herkesin elini taşın altına koymasını işitiyoruz.” İfadelerini kullandılar.

Seni Gidi Kopyacı :)))