Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
EURO
ALTIN
BIST

Siirt’te Özel Hastane Sayısının Azalması, Sağlık Hizmetlerinde Yetersizliği Beraberinde Getirdi

Siirt’te Özel Hastane Sayısının Azalması, Sağlık Hizmetlerinde Yetersizliği Beraberinde Getirdi
30 Haziran 2023 13:46
507
A+
A-

Siirt’te geçtiğimiz yıllarda hizmet veren bir özel hastanenin kapanmasıyla birlikte ilimizdeki özel hastane sayısı ikiye düştü. Bu durum, sağlık hizmetlerinde ciddi bir yetersizlik yaratmış durumda.

Daha önce 3 özel hastaneyle hizmet alan ilimizde, bir hastanenin çeşitli nedenlerden dolayı kapanması ve ilimizin artan nüfus yoğunluğu göz önüne alındığında bu sayının yetersiz olduğu açıkça görülüyor.

Bu konuda sitemize açıklamalarda bulunan vatandaşlar, “Siirt’te yeniden üçüncü özel hastanenin olmasını çok istiyoruz. Eğer yeni bir özel hastanede açılacaksa bu kadar yüksek fiyatlı olacaksa hiç açılmasın. Açılırsa rekabet olur ve hizmet kalitesinin artacağına inanıyoruz. İlimizde tam teşekkürlü bir modern hastanenin kurulması artık elzem duruma gelmiştir. En yakın ilimiz ve Siirt’e bağlı eski ilçelerimizden biri olan Batman’a bile gittiğimizde artık kıskanır hale geldik.

İş insanlarının bu konuya duyarlılık göstererek çözüm bulması konusunda ve herkesin elini taşın altına koymasını işitiyoruz.” İfadelerini kullandılar.

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    Kronadan sonra doktorlar çalışmıyor tespiti belli

  2. Muhammet dedi ki:

    Özel hastane ye gidebilenmi var