Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SİİRT’TE TERÖR ÖRGÜTÜ PKK’YA DARBE ÜSTÜNE DARBE

Siirt’in Pervari ilçesi Doğanca

Siirt’in Pervari ilçesi Doğanca köyü Akmeşe kırsalanında düzenlenen terör operasyonunda çok sayıda mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirildi.
Konuyla ilgili Siirt valiliğinden yapılan yazılı açıklama şöyle denildi, “Siirt İli Pervari ilçesi Doğanca Köyü kuzeyi Akmeşe bölgesinde PKK/KCK Terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve bölücü terör örgütü (BTÖ) mensuplarının etkisiz hale getirilmesi maksadıyla 25 Kasım 2019 tarihinde KIRAN-Şehit J.Uzm.Çvş. Yasin BARAN 2019/115 Operasyonu icra edilmiştir.
İcra edilen operasyon kapsamında; (2) adet barınma alanı olarak kullanılan sığınak bulunmuş olup, bu sığınaklar içerisinde (480) adet Kalaşnikof mühimmatı, (300) adet Duracel pil, (250) adet kitap (örgütsel doküman), (1) adet ajanda, (2) adet örgütsel resim, (150) adet CD, (10) adet battaniye, (4) adet Jelikan bidon, (1) adet termal alüminyum battaniye (İHA’lara karşı kullanılmak üzere), (200) metre branda, (2) adet mont, çok miktarda muhtelif gıda, yaşam ve tıbbi malzeme ile örgütsel doküman ele geçirilmiştir. Bölgede operasyonlara kararlılıkla devam edilmektedir.”

Seni Gidi Kopyacı :)))