Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt’te Vatandaşlar Müstakil Konuta Yöneldi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı depremler ülkemizin bir deprem ülkesi  olduğunu ve çok katlı binalara uygun olmadığı gerçeğini bir kez daha  gösterdi.

Birçok vatandaş bu yüzden tek veya iki katlı müstakil ev arayışına girdi. Ancak bu konuda Siirt’te konut arsası sıkıntısı olduğu belirtiliyor.

Bu nedenle belediyenin acilen uygun alanlarda  alt yapısı yapılmış konut arsaları üretmesi ve çok katlı binalara ruhsat vermemesi isteniyor.

Uygun arsa bulunmadığı  için arsa fiyatlarında yüzde 30 u aşkın bir artış görüldüğünü ifade eden Siirt Emlak Komisyoncuları ve Müteahhitler Derneği Başkanı Ömer Faruk Sevgi belediyenin acilen konut arsası üretmesi gerektiğini belirtti.

Vatandaşların çok katlı binalardan kaçınmaya başladığını belirten Sevgi “ Depremlerden önce başlayan müstakil evlere yönelme depremlerden sonra hızlandı. Ancak il merkezinde arsa bulmak neredeyse imkansız. Bu nedenle arsa fiyatları yükseliyor. Belediyenin acilen alt yapısı hazır konut arsası üretmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra İmar Yasasının 18.  Maddesinde işletmesinde fayda vardır.” Dedi.

Seni Gidi Kopyacı :)))