Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt’te Yapımı Devam Eden 400 Yataklı Hastane İnşaatının Yüzde 43’ü Tamamlandı!

Siirt Valisi Dr. Kemal

Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, il merkezinde yapımı devam eden sağlık tesislerinin yapımıyla ilgili incelemelerde bulundu. Vali Kızılkaya, sağlık yatırımlarını denetleyerek bilgi aldı ve ilgililere zamanında tamamlanması talimatını verdi.

400 yataklı Devlet Hastanesi ve Şehit Ebe Birgül Aile Sağlık Merkezi inşaatlarını ziyaret eden Vali, İl Sağlık Müdürlüğü ve yüklenici firma yetkililerinden detaylı bilgi aldı. Yatay mimariye uygun olarak zemin artı dört kattan oluşan hastanenin 70 bin metrekarelik arazi üzerine inşa edildiğini belirten Vali Kızılkaya, 386 adet deprem izolatörü üzerine yapılan hastanenin fiziki olarak %43 seviyesinde tamamlandığını ifade etti. Toplam kapalı alanın 89 bin 749 metrekare olduğunu vurgulayan Vali, ayrıca hastanenin 16 bin 782 metrekarelik yeşil alanı bulunduğunu ve içerisinde 15 ameliyathane, 115 poliklinik odası ve yoğun bakım servislerinin yer aldığını belirtti.

Vali Kızılkaya, inşaatların hızlı ve düzenli bir şekilde devam etmesi için ilgili kurum ve kuruluşlara gereken talimatları verirken, daha sonra İl Sağlık Müdürlüğü’nü ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi’ni (UMKE) ziyaret etti.

Seni Gidi Kopyacı :)))