Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt’ten TÜBİTAK 2204 Türkiye Finalleri’nde Büyük Başarı: İbrahim Hakkı Kız AİHL Öğrencileri Türkiye 4’üncüsü Oldu!

Siirt İbrahim Hakkı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Nupelda Aydın ve Afra Toprak, danışman öğretmenleri Ruken Şengül Şengül ile birlikte TÜBİTAK 2204 Türkiye Finalleri’nde Türkiye 4’üncüsü olarak teşvik ödülü alma hakkı kazandı.

Siirt İbrahim Hakkı Kız
Siirt, TÜBİTAK Projeleri ile Bilimsel Geleceğini İnşa Ediyor

Son yıllarda, Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından gerçekleştirilen projeler, bilgilendirme toplantıları ve çalıştaylar, ilimizdeki bilimsel çalışmaların gelişmesine büyük katkı sağlıyor. Bu kapsamda, TÜBİTAK 2204-A/B Lise ve Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda tarihi bir başarı elde edilerek, ön değerlendirmeyi geçen 10 proje Van Bölge Sergisi’ne katılma hakkı kazandı.

Van Bölge Sergisi’nde Siirt Rüzgarı

Van Bölge Sergisi’nde Siirt’i temsil eden projeler şunlardı:

  • Sosyoloji Alanı: Siirt Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Deniz Gamze İleri ve Sevcan Aktaş, danışman öğretmenleri Özlem Ören ile hazırladıkları “Siirt’in Sessiz Şahitleri: Cas Evleri” projesi.
  • Psikoloji Alanı: Siirt İbrahim Hakkı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Nupelda Aydın ve Afra Toprak, danışman öğretmenleri Ruken Şengül ile hazırladıkları “Eğitim Ortamında Göçmenlere Sunulan Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Faaliyetlerinin Değerlendirilmesi” projesi.
  • Matematik Alanı: Siirt Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Ahmet Musab Kurşun ve Davud Kayran, danışman öğretmenleri Şahabettin Yüksek ile hazırladıkları “Frekans Analizine Karşı Tek veya Çift Bölen Sayısına Göre Oluşturulan Şifreleme Yönteminin Scratch ile Programlanması” projesi.

Bu projeler, Van Bölge Sergisi’nde bölge birincisi olarak Ankara’da düzenlenen TÜBİTAK Türkiye Finalleri’nde ilimizi temsil etme hakkı kazandı.

Türkiye Finalleri’nde Büyük Başarı

26 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilen Türkiye Finalleri’nde, Siirt İbrahim Hakkı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Nupelda Aydın ve Afra Toprak, danışman öğretmenleri Ruken Şengül ile psikoloji alanında Türkiye 4’üncüsü olarak teşvik ödülü kazandı.

Seni Gidi Kopyacı :)))