Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
27,3003
EURO
28,8830
ALTIN
1.665,15
BIST
8.240,94

SINIF ARKADAŞLARI 50 YIL SONRA AYNI SIRALARDA BULUŞTU

SINIF ARKADAŞLARI  50 YIL SONRA AYNI SIRALARDA BULUŞTU
2 Ekim 2019 15:32 | Son Güncellenme: 3 Ekim 2019 14:35
688
A+
A-

Siirt Lisesinden 54 yıl önce mezun olan arkadaşlar yıllar sonra aynı sınıfta buluştu.

Siirt eski milletvekili Yılmaz Helvacıoğlu, başkanlık yaptığı sınıfta birlikte eğitim öğretim gördükleri arkadaşlarını yıllar sonra bir organizasyonla bir araya getirdi. Aralarında emekli Yargıtay üyesi Memet Emin Seçkin’in de bulunduğu 1965-1966 eğitim öğretim yılı edebiyat bölümü mezunu yaklaşık 20 kişi Siirt Lisesi’ni ziyaret ederek okul müdürü Mustafa Ayaz ile görüştü. Okul bahçesini ve okulun girişinde oluşturulan eğitim müzesini gezen sınıf arkadaşları 54 yıl önce okudukları sınıftaki sıralara oturdu, sınıftaki öğrencilerle görüştü ve geçmişi yad etti.

Helvacıoğlu,  açıklamada, yarım asır sonra okullarını ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Okulun 1954 yılında kurulduğunu dile getiren Helvacıoğlu, “Bu okulun ilk mezunları biziz. Mezunlar olarak burayı ziyaret etmek bizlere gurur verdi ve bizleri duygulandırdı” dedi.

Diğer mezunlara da okullarını ziyaret etmeleri tavsiyesinde bulunan Helvacıoğlu, bunun aynı zamanda bir vefa borcu olduğunu aktardı. Helvacıoğlu, Siirt Lisesi’nin kurulduğu günden bu yana adından söz ettiren bir okul olduğunu anlatarak yüzlerce genç yetiştiren bu lisenin bir marka haline geldiğini kaydetti.

– “Arkadaşlarımı görmekten mutluluk duydum”

Emekli Yargıtay üyesi Emin Seçkin’de arada bir Siirt’e geldiğini ancak sınıf arkadaşlarıyla yıllar sonra ilk defa bir araya geldiklerini söyledi. Öğrencilik yıllarını hatırladıklarını dile getiren Seçkin, şunları söyledi:

“Bu kadar yıl aradan sonra bu havayı teneffüs etmek dünyanın belki en büyük zevki. Görüşemediğimiz arkadaşlarımı burada görmekten dolayı büyük bir mutluluk duydum. Hepsini çok seviyorum. Kardeşçe ve arkadaşça bir dönem geçirdik. O samimiyetimizi ve sevgimizi hiçbir zaman yitirmedik. Uzakta da olsak, birbirimizi göremesek de o sevgi içimizde hep vardı. O sevgiyi dışa vurma imkanı bulduk.”

Seçkin, bundan sonra fırsat buldukça okullarını ziyaret etmeye devam edeceğini aktardı.

“Nostalji yaşamak çok güzel”

Ziyaret sırasında duygulanan, gözyaşı döken Şadiye Atmaca da babasının memuriyeti dolayısıyla geldikleri kentte Siirt Lisesinde okuduğunu anlattı. 53 yıl sonra kenti ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Atmaca, “Nostalji yaşamak çok güzel. Tekrar buraya geleceğimi tahmin etmiyordum.” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.