Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sosyal Marketin Çalışmaları Açıklandı

Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi

Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen depreminden etkilenen vatandaşlara yardımcı olabilmek amacıyla Siirt’te ki sivil toplum kuruluşlarının kurduğu sosyal marketin çalışmaları açıklandı. Platform adına açıklama yapan İHH Şube Başkanı M. Faruk Süzgün faaliyetlerine son verilen marketi oluşturan platformun bundan sonra da Siirt Yardım Platformu olarak faaliyetlerine devam edeceğini ifade etti.

Süzgün, “Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle ilimize göç etmek zorunda kalan ailelerimize destek olmak amacıyla 20 Şubat 2023 tarihinde 19 sivil toplum kuruluşu bir araya gelerek Sosyal Market’i faaliyete geçirdik” dedi.

Bu platform aracılığıyla depremzedelerin temel ihtiyaçlarının tek elden ve etkili bir şekilde karşılandığını ifade eden Süzgün, şu bilgileri paylaştı: “1.330 depremzede ailemiz kayıt altına alındı. Bu ailelerimiz gönüllü STK’ların oluşturduğu komisyonlar tarafından ziyaret edilip ihtiyaçları belirlendi. Büyük bir çaba sarf edilerek bu ihtiyaçların giderilmesi için çalışıldı.”

Bu kapsamda, Güres Caddesi’nde düzenlenen kermes etkinliğiyle elde edilen gelirin depremzedelerin ihtiyaçları için harcandığını aktaran Süzgün, şu bilgileri paylaştı: “Şimdiye kadar toplanan bağışlar sayesinde 5500 depremzede kardeşimiz destek aldı. 2000 adet gıda paketi, 5100 kişiye giyim yardımı, 1683 hijyen paketi (sabun, şampuan, deterjan, pet kağıt, havlu, peçete vb.), 200 aileye kırmızı ve beyaz et, 2000 adet çocuk bezi, 500 adet halı, 450 adet battaniye, 200 adet yastık, nevresim ve benzeri tekstil ürünleri dağıtımı gerçekleştirildi. Ayrıca geçtiğimiz Ramazan ayında 500 aileye ortalama 1000 TL üzerinden zekat desteği sağlandı.

Seni Gidi Kopyacı :)))