ref: refs/heads/v3.0
Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
28,8825
EURO
31,2278
ALTIN
1.875,41
BIST
8.057,42

SUDANDAN TAHLİYE EDİLEN 179 VATANDAŞIMIZ SİİRT’TE GÖZETİM ALTINA ALINDI

SUDANDAN TAHLİYE EDİLEN 179 VATANDAŞIMIZ SİİRT’TE GÖZETİM ALTINA ALINDI
22 Nisan 2020 23:48 | Son Güncellenme: 23 Nisan 2020 00:34
290
A+
A-

[gallery_metabox]
Korona virüs salgını sebebiyle yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın tahliyeleri devam ediyor.İş, eğitim gibi çeşitli sebeplerle Sudan’da bulunan 179 vatandaşımız Dış İşleri Bakanlığı’nın koordinasyonlarıyla ülkemize getirildi. Tahliye edilen vatandaşlar 14 gün süreyle Siirt’te gözetim altına alınacak.

Türk Hava Yolları tarafından Batman Hava Limanına getirilen vatandaşlar AFAD’ın koordinasyonunda Batman’dan Siirt’e getirilerek gözetim altında tutulacakları,Gençlik ve Spor Genel Müdülüğüne ait Siirt Üniversitesi Kezer Kampüsü yurtlarına yerleştirildiler. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan sağlık muayenesinin ardından vatandaşlarımız dinlenmek üzere odalarına çekildiler. Vatandaşlar 14 gün süre ile ve belirli aralıklarla yapılacak muayene ve testlerin ardından olumsuz herhangi bir bulguya rastlanmadığı takdirde memleketlerine gönderilecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.