YeniSiirt.com: Siirt'in en kapsamlı haber sitesi.Siirt Son dakika haberleri ve en güncel gelişmeler Yenisiirt.com'da.
DOLAR
18,8197
EURO
20,3115
ALTIN
1.128,47
BIST
4.997,63

Tam Bir Suç Makinesi! Siirt’te 14 Yıl Hapis Cezası Bulunan Şahıs Saklanmak İçin İş Yerinde Gizli Yer Oluşturmuş

Tam Bir Suç Makinesi! Siirt’te 14 Yıl Hapis Cezası Bulunan Şahıs Saklanmak İçin İş Yerinde Gizli Yer Oluşturmuş
06.12.2022
0
A+
A-

Siirt İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 14 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandı. Konuyla ilgili Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada şöyle denildi, “ Siirt İl Jandarma Komutanlığı, sorumluluk bölgesinde terör suçları başta olmak üzere meydana gelen olayların aydınlatılması ve faillerinin yakalanarak adalete teslim edilmesine yönelik planlı ve kapsamlı çalışmalar yürütmekte olup, yasadışı faaliyetleri olan kişi ve örgütleri tespit etmek, suç ve suçlu profili analizi yaparak bunların her türlü bağlantılarını ortaya çıkarmak, iç güvenlik istihbarat teknik/taktikleri ile faili meçhul olayları aydınlatmak maksadıyla inceleme ve araştırması devam eden, Hırsızlık, Mala Zarar Verme, Konut Dokunulmazlığının İhlali ve Kaçakçılık olmak üzere (8) ayrı suçtan aranan ve bu suçlardan toplam (14) yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan B. Ö. isimli şahıs hakkında yürütülen çalışmalar sonucunda,Siirt İl Merkezinde bulunan bir işyerinde gizlendiği tespit edilmiştir.

Siirt İl Jandarma Komutanlığınca icra edilen operasyon sonucu; B.Ö isimli şahıs iş yerinin bodrum katında oluşturulan gizli bölmede yakalanmış olup, yapılan aramada (7,62) gr Kubar Esrar ele geçirilmiştir.

Yakalanan B.Ö isimli şahıs, Siirt Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilerek hakkında yürütülen adli işlemlerinin tamamlanmasına müteakip Batman Kapalı M Tipi Ceza ve İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.

Siirt İl Jandarma Komutanlığı, başta terörle mücadele görevleri olmak üzere, kamu düzeni ve huzurun devamı ile genel emniyet ve asayişin sağlanması için milletinin emrinde kararlılıkla görevine devam etmektedir. “

ETİKETLER: , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.