Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
27,0069
EURO
28,7818
ALTIN
1.673,10
BIST
7.698,13

Tatile Çıkıyorsunuz Eviniz İçin Önlem Aldınız mı?

Tatile Çıkıyorsunuz Eviniz İçin Önlem Aldınız mı?
13 Temmuz 2023 13:25
28
A+
A-

Okullar tatile girdi. Tatil dönemi başladı. Herkes bir yerlere gezmeye, dinlenmeye gidiyor. Peki giderken eviniz güvenlimi? Hazır bekleyen hırsızlar için önlem aldınız mı?
Bu alanda 40 yıllık deneyimi olan çilingir ustası Mahsum Obut hırsızlara karşı alınacak önlemleri anlattı.
Hırsızların her zaman tetikte beklediğini belirten Obut “Yaz tatili ve Kurban Bayramı tatili herhalde bu sene denk geldi birbirine. Haliyle tatile çıkacak arkadaşlar için, bilhassa kapılarını evini emniyete almaları gerekir. Ona dikkat etsinler en azından. Dışarı çıkacaklarsa kapılarına bilhassa dış kapı çelik rozet taktırsınlar. Bir de göbeğini değiştirip de gitseler daha makul olur. Çünkü anahtarı daha önce kaybetmişse veya başkası almışsa gizliden almışsa her an o rahat bir şekilde kapıyı açabilir. Mümkün olursa şöyle bir göbek şeklinde cüzi bir miktarla en azından kendilerini garantiye almış olurlar. Kapıları sağlam değilse; Arkadan içeriden şöyle emniyet kancası türünde kıstırmaya karşı tedbirini alabilirler. Bir de rozet şekli eski kapılarda şu tip rozet yok olmayınca haliyle göbeği kırmaya çalışıyorlar hırsızlar, kırarak o şekilde açmaya çalışıyorlar. O da bu takılırsa bir tedbir şeklinde olabilir o da yoksa barillerin tuzaklı model dediğimiz bir modelleri var. Şuradan kesik hırsız bunu kırmaya çalışınca ortada kalır. Tam açacak şekilde kıramaz onu engeller en azından. Bir de pencere kapılarını bilhassa pencerelerine emniyet kilidi türünde bir şey alt kattakiler için geçerli emniyet kancası türü pimapenler bilhassa bir emniyet kilidi türünde bir şey taktırsalar kendi işlerini daha garantiye almış olurlar.
Hırsızlar için özetle dışarı çıkacaklarsa dış kapılarına çelik rozet taktırsınlar birde göbeğini değiştirip gitseler daha makul olur. Alt kattakiler için, bilhassa pencerelerine emniyet kancası emniyet kilidi türünde bir şey taksınlar.’’Dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.