Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TBMM’DE BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ, ÖREN’DEN MUHTEŞEM BİR KONUŞMA

AK Parti Siirt Milletvekili

AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören 2020 yılı bütçe görüşmeleri esnasında kendi adına söz alarak yaptığı konuşma büyük beğeni topladı.Ören konuşmasında bir yandan bütçeyi savunurken bir yandanda İlimizin Tanıtımına Ağırlık Verdi.

Hükümetin uyguladığı mali politikalarından başarılı sonuçlar alındığını belirten Ören, her bütçede olduğu gibi bu bütçenin de hizmet odaklı olduğunu ifade etti. Yaşanan iç ve dış sıkıntılara rağmen alınan önlemlerle bu sıkıntıların sona ermeye başladığını ifade eden Ören ülkemizin G20 ülkeleri arasında en hızlı kalkınan ülke olduğunu söyledi.

İktidara geldikleri ilk günden itibaren dört temel unsuru açıkladıklarını belirten Ören “Ülkemizi dört temel unsur üzerinde kalkındırma sözü vermiştik; eğitim, sağlık, adalet ve emniyet. Bu önceliğimizi bu bütçede görmek mümkün.Bütçede en büyük pay bu alanlara ayrılmış  durumda.İktidara geldiğimiz 2002 yılından bu yana eğitime ayrılan pay 12 kat artmıştır. Bu sayede öğretmen okul ve üniversite sayısı arttı. Yeni dönemde ağırlığımızı kalitenin yükseltilmesine vereceğiz. 2002 yılında yüzde 10.3 olan sağlık harcamalarının bütçedeki payı  yüzde 16.3’e çıkarılmaktadır. Sağlık alanında sistem tamamen değişmiştir ve sağlık hizmetini almayan hiç bir vatandaş kalmamıştır. ”dedi.

Sağlık ve diğer alanlarda da benzer gelişmelerin olduğuna değinen Ören, Siirt’in güzelliklerine de değindi.Siirt’in Türkü Arabı ve Kürdü ile çok dilli kardeş bir şehir olduğuna değinen Ören, büryan ve fıstığımızın kalitesine değinerek bütün milletvekillerini Siirt’te davet etti.

Seni Gidi Kopyacı :)))