Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
27,4260
EURO
29,0346
ALTIN
1.653,63
BIST
8.229,45

TRAFO KAÇAK YÜKLENMEYİ KALDIRAMADI…O BELDE ELEKTRİKSİZ KALDI!

TRAFO KAÇAK YÜKLENMEYİ KALDIRAMADI…O BELDE ELEKTRİKSİZ KALDI!
25 Ocak 2020 22:35
492
A+
A-

Siirt’in Baykan ilçesi Atabağı beldesinde patlayan trafonun patlama sebebi belirlendi.
Belde’de ısıtıcıların önemli bir kısmı kayıt dışı elektrikle çalıştırıldığı için trafo aşırı yüklenmeden dolayı patlayarak alev alev yandı.
Siirt’in Baykan ilçesi Atabağı beldesinde havaların soğuk olması nedeniyle ev ve işyerlerini elektrik sobalarıyla ısıtanların oluşturduğu aşırı yüke trafolar dayanmıyor. Bugün akşam saatlerinde aşırı kaçak yüklenmeden dolayı yanan trafo nedeniyle 150’yi aşkın ev elektriksiz kaldı.
Bu arada, her fırsatta kaçak kullanım, aşırı tüketim ve israf konusunda uyarılarda bulunan Dicle Elektrik Dağıtım yetkilileri, yaşanan son trafo yangınları üzerine bu uyarılarını yinelediler. Yetkililer, aşırı tüketim ve israf kadar trafolara yapılan dış müdahalelerin mal ve can güvenliğini tehdit ettiğine dikkat çekerek, bu tür müdahalelerin hem son derece tehlikeli olduğunu, hem de yasak olduğunu hatırlattı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.