Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
EURO
ALTIN
BIST

Türkiye’nin En Sıcak İli Belli Oldu! Hem de Siirt’e En Yakın İl… Termometreler 45 Dereceyi Gördü

Türkiye’nin En Sıcak İli Belli Oldu! Hem de Siirt’e En Yakın İl… Termometreler 45 Dereceyi Gördü
8 Temmuz 2023 22:17
1.026
A+
A-

Siirt’e en yakın il olan komşu ilimiz Batman’da Temmuz ayının ilk haftasında termometrelerin 45 dereceyi göstermesiyle sıcaklık rekorları kırdı. Öğle saatlerinde artan ani sıcaklıklar nedeniyle cadde ve sokaklar boşaldı. Boğulma vakalarının ardından alınan tedbirlerle birlikte Batman Çayı’nda da dikkat çekici bir sakinlik yaşandı.
Batman’da hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerine çıkarak oldukça hissedilir bir hal aldı. Kent merkezindeki termometreler 45 dereceyi gösterdi. Hasankeyf ilçesinde ise önceki gün 44.6 derece sıcaklık ölçüldü. Temmuz ayının başında yaşanan sıcaklık artışı, vatandaşları zor durumda bıraktı. Öğle saatlerinde serinlemek isteyen bazı insanlar, Batman Balpınar yolu üzerindeki mısır tarlalarında bulunan kaynak sularında serinlemeye çalıştı. Kent merkezinde ise öğle saatlerinde hava sıcaklığı 45 dereceye ulaştı. Bu durumla birlikte Batman, Türkiye’nin en sıcak il’i olarak kaydedildi.
Bayram tatili süresince Batman’da üç boğulma vakası yaşanmasının ardından Batman Çayı’nda sessizlik dikkat çekti. Termometreler, öğle saatlerine doğru 42 dereceyi gösterirken, belirli zaman dilimlerinde artışla 45 dereceye ulaştı. Sıcaktan etkilenen bazı vatandaşlar, çocuklarını motosikletlerle çay kenarına götürüp yüzme bilenlerin gözetiminde serinletmeye çalıştı. Batman kent merkezinde bazı vatandaşlar gölgeliklere sığındı ve cadde-sokaklar sessizliğe büründü.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.