enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpsiirt haberlerisiirtsondakikasiirthaberartıyeni siirt haberlerisiuzemobs siirthaberler siirtsiirt ankara uçakçerkezköy nöbetçi eczaneson dakika haberler siirt
DOLAR
9,3033
EURO
10,8588
ALTIN
532,37
BIST
1.433

UZUN ARADAN SONRA İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANDI, VALİ HACIBEKTAŞOĞLU PANDEMİDE YATIRIMLAR AKSAMADI

UZUN ARADAN SONRA İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANDI, VALİ HACIBEKTAŞOĞLU PANDEMİDE YATIRIMLAR AKSAMADI

Siirt İl Koordinasyon Kurulu uzun bir aradan sonra ilk kez toplandı. Pandemi koşullarının hafiflemesinin ardından Siirt İl Koordinasyon Kurulu 4. toplantısı gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonunda Vali Osman Hacıbektaşoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen  toplantıda, yatırımcı kurum ve kuruluş müdürleri tarafından ilimizde yürütülen projeler hakkında bilgi verildi ve koordine edilmesi gereken konular ele alındı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Osman Hacıbektaşoğlu, pandemi sürecinde yatırımların ve koordine edilmesi gereken konuların  aksatılmadan yürütüldüğünü belirtti.

iki yıldan beri hepimiz pandemi ile mücadele ediyoruz diyen Vali Hacıbektaşoğlu”  İki yıldır pandemi koşullarında çalışıyoruz. Bu sebeple  bu toplantıları ertelemek zorunda kalmıştık. Ama Allaha şükür yatırımlarımız aksamadan devam etti. Bu ülkemiz ve Siirt için  çok güzel bir şey. Tabii ki bu sürede koordine edilmesi  gerek konular sürekli oldu. Ama bunu bire bir bütün kurum ve kuruluşlarımızla büyük bir hassasiyet ve özveri ile bazen Siirt’te, bazen bölge müdürlüklerinde  ve bazen de Ankara da, sayın vakilimiz il başkanımızla bir araya gelerek bu sorunları çözdük. “ dedi.

Yıl içerisinde yürütülen yatırımlar hakkında toplu bilgi veren Vali Hacıbektaşoğlu projelerin  yıl içerisinde nakdi gerçekleşme oranının yüzde 60 düzeyinde olduğunu söyledi.

299 projenin planlandığını belirten Vali Hacıbektaşoğlu ” Ekim ayı itibariyle 299 proje üzerinde çalışma yapılmıştır. Bu projelerin toplam bedeli 6 milyar 69 milyon 806 bin Tl.  Söz konusu projelere yıl içinde  564 milyon TL harcama yapılmıştır. Bu projelerin nakdi  gerçekleşmesi yüzde 60 olarak gerçekleşmiştir. 299 projenin 72 si tamamlandı. 154’ ü devam ediyor. 35’i ihale aşamasında, biri tasfiye edildi. 37 projeye ise çeşitli nedenlerden dolayı henüz başlanamamıştır. Rakamlardan da anlaşılacağı üzere 2021 yılı yatırımlar açısından tam istediğimiz seviyede olmasa da kabul edilebilir bir seviyededir. Çalışma mevsiminin nispeten uzun olduğu ilimizde bu günlerde kalan işlerimizde yoğun bir çalışma ile tamamlanmasına çalışılacaktır. “ dedi.

Toplantıda kurum müdürleri yatırımları hakkında bilgi verdi. Sağlık Müdürü Dr.Erol Emrenin bilgilendirme yapmasının ardından söz alan Vali Hacıbektaşoğlu pandemi sürecindeki özverili çalışmalarından dolayı Sağlık Müdürüne ve personeline teşekkür etti.

Toplantıya Vali yardımcısı Samet Öztürk ile  Fatih Kurt, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Yasin Balbay,Siirt  Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Nihat Şındak, kaymakamlar, ilçe ve belde  belediye başkanları kurum ve kuruluş müdürleri ile il genel meclis üyeleri katıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.