YeniSiirt.com: Siirt'in en kapsamlı haber sitesi.Siirt Son dakika haberleri ve en güncel gelişmeler Yenisiirt.com'da.
DOLAR
20,8066
EURO
22,4989
ALTIN
1.322,55
BIST
4.948,17

VALİ ALİ FUAT ATİK’İN, 10 KASIM MESAJI

VALİ ALİ FUAT ATİK’İN, 10 KASIM MESAJI
07.11.2019
0
A+
A-

Vali Ali Fuat Atik, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Atik Mesajında:

“Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün, aramızdan ayrılışının 81’ci yıldönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Kurtuluş Savaşı’na liderlik eden büyük komutan Atatürk’ün, dünyada hayranlık uyandıran başarıları, düşünceleri, barışçı kimliği, liderlik yeteneği, üstün kişiliği, ve ülküleriyle tarihe ve insanlığa ışık tutan büyük bir devlet adamıdır.

Bu topraklar üzerinde bin yıllık şanlı mazisi, 600 yıllık bir cihan devletinin mirası ve medeniyet tasavvuru üzerinde yükselen genç Cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Kemal’in veciz bir şekilde ifade ettiği “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözleriyle bizlere emanet etmiştir.

Bizler de Cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefimizi heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz.

Bugün bizlere düşen görev ise; geleceğe güvenle bakabilmek için milletçe birlik ve beraberlik içerisinde daha çok çalışmak ve geçmişimizden güç alarak, Atatürk’ün bizlere emanet ettiği demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi bütün değerleriyle yaşatıp, geliştirip, geleceğe taşımaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, milli mücadelemizin kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyorum.”

Ruhları şad olsun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.